Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 0.75-ös olvasó szemüveget...

0.75-ös olvasó szemüveget kellene hordanom. Ajánljátok? Bőv. Lent!

Figyelt kérdés
Voltam szemészeten a napokban és megállapították hogy 0.75 dioptriás szemüveget kellene hordanom olvasáshoz, tv-zéshez, számítógépezéshez...tehát NEM állandó használatra. Nem tudom mennyire lenne érdemes csináltatni. Szerintetek? Mellesleg nem mondták hogy minuszos lenne (vagy lehet csak nem figyeltem jól) szóval szerintem +-os :) Köszönöm előre a válaszokat! :) 15 éves vagyok.

2014. jan. 24. 17:47
 1/5 anonim válasza:

Nagyon is érdemes!Pláne ha nem állandóan kell hordanod.

1.nem kell hozzászokni a viseléséhez 2.sokáig fog tartani

3.a legfontosabb:nem romlik tovább a szemed.Ne sajnáld rá

a pénzt,de nem is kell a legdrágábbat megvenned.Akkor sem,

ha állandóan hordanod kéne.Akciókba is belefuthatsz,de mindig kérdezd meg,mennyi lenne a végösszeg.Legtöbbször a keret szokott olcsóbb lenni,ritkábban a lencse.Nézz körül először.Boltit sose vegyél,ronthatja a szemedet.

Ha olvasáshoz,stb.hez kell,vagyis közelre,akkor pluszos kell.

2014. febr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a választ! Szóval azt mondod mindenképp csináltassak?! :)
2014. febr. 5. 21:24
 3/5 anonim válasza:

Nem értem, mi ez a nagy ellenállás.Talán anyagi okai vannak? A szüleidnek elmondtad,hogy szükséged lenne rá?Csak azért kérdezem,mert nem gondoltam, hogy újra megkérdezed,

hogy tényleg kell-e.:)

2014. febr. 7. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem, nem anyagi okok miatt csak nem vagyok benne biztos hogy kell :) nem lehet hogy csak az üzlet beszélt az orvosból?
2014. febr. 11. 19:18
 5/5 anonim ***** válasza:

"nem lehet hogy csak az üzlet beszélt az orvosból?"

Ezerötér' veszel egy olvasószemüveget az adott dioptriával, megnézed hogy tényleg segít vagy sem. (a +75-öt már nem lehet nem észrevenni, gyanítom a közeli apró dolgokkal már problémáid lehetnek, még ha tudatosan nem is veszed észre).

márc. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!