Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért kizáró ok sok szakmánál...

Miért kizáró ok sok szakmánál a színtévesztés?

Figyelt kérdés
Van kb.200 szakma,aminél kizáro ok lehet.Azt megértem,hogy valaki nem lehet festő,de pl.rendőr miért van?Elkezdtem tervezni,hogy rendőrtiszti iskolába megyek,aztán nem lehetek...Vagy mondok egy jobbat:szakács vagy állattenyésztő miért nem lehetek?Miért rekesztik ki ennyire a színtévesztőket?

2014. jan. 28. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert a rendőr olyan munkát végez, ahol le kell csökkenteni a lehetőségét a tévedésnek, így ott a legtöbb betegség kizáró ok.

Állattenyésztőt én sem értem és a szakácsot se feltétlen... de valaki biztosan tudja a magyarázatot, ha más nem is, de aki kitalálta ezt.

2014. jan. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pl ha egy szakács nem veszi észre, hogy milyen színü az, amit az ételbe rak, akkor igencsak gusztustalan kinézetü dolkoat fog tálalni.


Vagy egy rendör nem veszi észre, hogy az elötte lévö autó piros vagy zöld.


Egy álalttenyésztönek fontos, hogy a takarmányok szinét is lássa, de a külö,féle jelzéseket sem tudná megkülönböztetni egymástól és nagy bajokat csinálhat.


Szóval oka vann ennek, nem véletlen van így meghatározva.

2014. jan. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem színvakok vagyunk...

Meg tudom különböztetni a színeket,csak abban a **** könyvben nem látom a számokat.Meg tudok különböztetni egy pirospaprikát egy zöldpaprikától.

2014. jan. 28. 20:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Szakacsnal is fontos, de mondok meg jobbat. Cukrász sem lehetsz mert ott sok hasonló szín van pl puncs, eper fagyi.
2014. jan. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
rendőrnél: nem mindegy hogy zöldnek látja a lámpát vagy pirosnak amikor áthajtanak rajta az autósok! :D
2014. jan. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Meglátom tudom különböztetni a puncsot,az epret,a vaníliát.De még a közlekedési lámpán is felismerem a színeket.A szüleim mondták,hogy régen nem volt ilyen,hogy színtévesztés miatt nem lehet valaki valami.

De mindenesetre csináltatok egy ilyen színtévesztő szemüveget,egy próbát megér.

2014. jan. 28. 20:38
 7/7 anonim válasza:
Teljesen lényegtelen, hogy van-e olyan korrigáló szemüveged, ugyanis akkor is ki vagy zárva. Én is színtévesztő vagyok, hidd el, utánajártam elég helyen elégszer, hogy tudjam. Senkit sem érdekel, hogy szemüveggel korrigálható, onnantól, hogy nem látod nélküle(!) a moslék babos könyvben a számokat, veheted a kabátodat.
2014. dec. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!