Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi bajom lehet, ha egy egynapi...

Mi bajom lehet, ha egy egynapi kontaklencsében alszok, és azt ilyen módon a 2. nap végéig hordom? (előző nap reggel teszem be)

Figyelt kérdés

2014. jan. 29. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lehet. Max többet kell csöpögtetned a szemedbe mert kiszàrad. A szemed jelzi ha màr nem kényelmes a lencse.. Àltalàban kellő odafigyelés mellett túl lehet hordani az ajànlott hordàsi időnél mindegyik lencsét.
2014. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Túlhordani lehet a 2heteset, havi lencsét pár nappal. A napit nem igazán kéne mivel gyenge az anyaga és bármikor szétszakadhat pici darabokra a szemedben, amit max szemész tud majd kiszedegetni. Láttam már elég ilyet... kellemetlen. Aludni meg főleg ne aludj lencsében, egyrészt begyulladhat a szemed is, bedagadhat, másrészt meg minek éjjel lencse a szemedben?
2014. jan. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2.-es: azért éjjel neki lencse, hogy ne kelljen ápolófolyadékot venni ;)

Szerintem ne hordd túl, főleg hogy estére is bent akarod hagyni. A szemed nem fogja bírni. Nekem havi lencsénél volt, hogy benne volt 16 órát, rendesen fájt a szemem benne, csak se folyadék, se semmi nem volt nálam.

2014. jan. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szemed közvetlenül veszi fel az oxigént, nem vérerekkel, viszont nem olyan a kontaktlencse oxigénáteresztőképessége, hogy folyamatosan bírja. Ha egynapos, akkor csak vedd ki, aztán másnap meg tegyél be másikat, nem kell ápolófolyadékokkal szórakozni, vagy vegyél éjjel-nappali lencsét. Nekem is olyan van, aludtam már benne, semmi problémám nem volt :)
2018. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!