Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hol tudok olcsón venni -1es...

Hol tudok olcsón venni -1es olvasószemüveget?

Figyelt kérdés
Vakoskodom, mert engem már ez a kicsi is zavar, alig látom az iskolában az interaktív táblát. Ha olvasok azt is az arcomba kell tennem. Hamar megfájdul a fejem, de anya nem ad ki még 5-6 ezer forintot sem szemüvegre. Olcsóbban lehet venni valahol?
2014. febr. 1. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Az olvasó szemüvegek pluszosak.Ha mínuszos kell. akkor rövidlátó vagy.Édesanyádat csókoltatom.Minek neki gyerek, ha még az egészségére sem akar áldozni.
2014. febr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Édesanyád szégyellje magát! A szem elváltozásai mindig egyediek, és bár a lencséknek van egy alap dioptriájuk, a kialakításuk egyedileg történik, hogy pontosan korrigálja annak a szemnek a hibáját, amelyikre csiszolták. Ezért csinálnak annyi vizsgálatot előtte, és a szemüveglencse ezért olyan marha drága.

(Hogy a keret miért drága azt mondjuk én sem értem...)

Az olcsó szupergagyi szemüvegek tucatra készülnek, értelemszerűen custom csiszolás nélkül (nyilván), és mivel nem illeszkedik perfektül a szemhez, a szem próbál meg illeszkedni. Az eredmény, hogy elég hatékonyan vágja gallyra a látásodat, bizony!

Egy olyan szemüveg, amit Neked készített az optikus, kerül mondjuk 5 és 20 ezer forint közötti összegben, és jó esetben kihúzod vele pár évig. Ha az én kislányom szeme világa múlna ezen az összegen, minden további nélkül kiadnám érte, ha meg kell fogni valahol ezt a pénzt, akkor hát ebédelnék vajaskenyeret 2 hétig pl...

Olvastasd el akár ezt a hozzászólást nyugodtan édesanyáddal, és kérd meg szépen, hogy gondolja át.

2014. febr. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Anya nem fogja ezt átgondolni, már 1 éve nyúzom miatta :)

Az olvasószemüveget úgy értettem, hogy nem hordanám mindig, csak pl. iskolába amikor a táblát kell nézni meg ilyesmi :)


Amúgy nem néztem ki drága kereteket, szóval nem lenne az se olyan húzós. De ilyen az élet :)

2014. febr. 9. 17:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Ez így bizony szopóág :-(

Esetleg azt tudod még csinálni, hogy a rokonok körében elhinted az ötletet, és akkor szülinapra/névnapra összedobnak neked egy vásárlási utalványt ami egy helyi optikába szól.

Fontos hogy utalvány legyen és ne Kp, mert ha pénzt kapsz, édesanyád bele fog dumálni, mire költheted. De egy szemüveg utalvánnyal nincs mit tenni ;-) ha meg utána balhét csinál belőle, ne törődj vele, a szemed egészsége többet ér, hidd el!

2014. febr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem nincsenek rokonjaim. :/
2014. febr. 10. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!