Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fájhat tőle a fejem?

Fájhat tőle a fejem?

Figyelt kérdés

-1,25s mindkét lencse a szemüvegemnek, kb 1 évvel ezelőtt csináltattam, de mivel hosszú távon nem szeretem hordani és idő után elkezd zavarni, csak akkor hordtam, ha vezettem vagy este beültem a TV elé. Immáron már 4 hónapja kontaktlencsés vagyok, a kontaktlencsém -1s dioptria.

Napi 12-14 órában lencsézem, hétvégén ha nem megyek sehova, akkor otthon szemüvegben vagyok. Azonban, az elmúlt 1-2 hónapban azt vettem észre, hogy amikor hosszabb ideig szemüvegben vagyok (pár óra) elkezd fájni a fejem, ha leveszem 15-20 perccel később enyhül, vagy megszűnik a fej fájásom. Mitől lehet ez?

Elmentem ma az Ofotérhez, ott azt mondta a srác, hogy lehet a szemüveg a rossz.. Én arra gondoltam, hogy javultak a szemeim és erős már nekik a szemüveg? Lehetséges lenne ez?


2014. febr. 10. 16:55
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Nagy valószínűséggel a szemüveged rossz, igen. Ha bármelyik irányba is változott a szemed, a folyamatos rossz szemüveg használat megterheli a szemet. Próbáltad már ismerős szemüvegét felvenni? Ha 2-3 dioptria távolság van, akár 2 mp alatt is elkezdhet fájni a fejed. Ugyanez kisebb távolság esetén hosszabb idő alatt alakul ki, akárcsak nálad. Ez persze nem jelenti azt feltétlenül, hogy így is van, csak egy tipp. Menj el szemészhez, ha továbbra is fennáll a probléma, mert ahogy se én, se az Ofotértes csávó nem tud vizsgálat nélkül biztosat mondani. Esetleg méresd le újra a szemed.


Alapvetően az, hogy a szemüveged és a kontaktlencséd dioptriája eltér, az teljesen normális, sőt az a jellemzőbb.


üdv

2014. febr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!