Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » SOS kontaktlencse leesett a...

SOS kontaktlencse leesett a földre, folyadékkal lemostam, használhatom még?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, holnapra kellene, az egyik leesett a földre. Betehetem a szemembe? Még nem történt ilyen.

2014. febr. 23. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csak otthon esett le a lakásban, akkor fertőtlenítsd le több "léről" a folyadékával és akkor használhatod még.

Ha az utcán/sárba-homokba esett, akkor felejtős.

2014. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A lakásban esett le a földre, a szobában, parkettára. Akkor ha jól átdörzsöltem a folyadékával, és visszatettem a kontaktlencse tartóba, használhatom tovább? Esetleg még egyszer dörzsöljem át? Ti használnátok? Még csak nemrég bontottam, s nincs másik.
2014. febr. 23. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: velem már előfordult, benn a lakásban. Jó alaposan megtisztítottam, és utána még jó volt. Annyi, hogy az ujjadra téve jó alaposan vizsgáld meg fénynél, nem sérült-e meg. Ha igen, azonnal dobd ki, tönkreteszi a szemed.
2014. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz.
2014. febr. 23. 21:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Velem is történt már ilyen. Én nem használtam tovább. A lakás parkettája egyáltalán nem biztos, hogy sokkal tisztább, mintha akárhol esne le. Kérdező, ha nem vagy súlyos anyagi zűrben, és megteheted, hogy kicseréled, szerintem tedd meg. A szem egészsége egy kicsit fontosabb.


Az a csaj, akinek a gomba kiette az egyik szemét (olvastátok azt a cikket?) kontaktlencse földdel való szennyeződésekor kapta a fertőzést.

2014. febr. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!