Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Első szemüveg csináltatása...

Első szemüveg csináltatása hogy történik?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-2 évben rosszabbul látok messzebbre. Néha (ha kisebbek a betűk) otthon filmnézés közben is nehezebben olvasom a feliratot. Ezért gondolkodom, hogy csináltatok szemüveget, ha nem is állandó használatra, de az ilyen esetek miatt. Meg párom megjegyezte, hogy egyre többször hunyorgok, ha messzebb el akarok olvasni valamit. Egyik ismerősömnek feles szemüvegét felpróbáltam, és ég és föld volt a különbség, nagyon jól láttam vele.

A kérdések:

Ha bemegyek egy optikába akkor mi történik? Megvizsgálják a szemem, aztán megmondják, milyen lencsére van szükségem?

Azt ők megcsinálják, és választhatok hozzá ott keretet is?

Vagy lehet, hogy azt mondják, ehhez még nem szükséges feltétlenül szemüveg?

Melyik optikába érdemes menni? (nekem így első körben az Ofotért a legszimpatikusabb)

És a legfontosabb kérdés: mennyiből lehet ezt kihozni?

15-20 ezernél nem tudok erre többet költeni, nyilván nem akarok több tízezres márkás keretet, de akkor kijönne ennyiből?

A vizsgálatért is külön kell fizetni? Ez milyen nagyságrendű összeg?



2014. febr. 27. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Bemész optikba, de jobb előbb telefonálni, mert valamelyikben nem mindig van bent a doki.

Először választasz keretet, nyugodtan kérj segítséget, ők már látják a fejformádból, hogy milyen áll jól neked. Esetleg gondold át, hogy a szárát milyenre akarod, féldamilos, damalis, egészkeretes legyen e? Úgyis majd az összhatást látod, ha felpróbálod.

Felesre már szoktak szemüveget adni, nem hinném, hogy visszautasítanak.

Múltkor Ofotért-ben csináltattam, hát... a lencse megkarcolodott gyárilag, aztán visszavittem, és rámfogtak, hogy biztos leejtettem és abba nincs garancia. Még jó, hogy csak akkor látszik, ha nagyon forgatom, és nincs benne a látóterembe.


A pénzbeli érték meg keret és lencsefüggő. Nah meg hogy van e akció. Nekem múltkor 32 ezer volt, de az vékonyított (neked az nem kell, az plusz egy tízes). Nah meg hogy akarsz e extrákat.

A vizsgálat ára benne van, ha rendelsz. Amúgy 5000 körül van.

2014. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen fájdalommentes volt a vizsgálat. Számos táblát kellett olvasnom, majd bele kellett néznem egy gépbe. Utána megmondta hogy milyen lencse kell, volt neki egy olyan szemüvege amiben cserélni tudta a lencséket és olyan lencsét rakott bele ami nekem volt megfelelő. Na azzal is olvasnom kellett a számokat. Volt különbség.

Nekem ez a vizsgálat 3000 be került, tehát nem sztk s rendelésen voltam. Utána a rendelőn kívűl orvos nélkül az eladóval lehetett kereteket választani.én már nem emlékszem de mintha 35 ezer körül jött volna ki a szemüvegem. Ugye a két lencséért fizettem ( bár nekem az egyik az sima üveg) külön a keretért, és a belerakás is pénz. Több árfekvés is volt a kereteknél is és a lencsénél is. Talán ki lehet hozni 20 ezerből. Nekem ugye különböző a két szemem. De pl anyukám úgy csinálja hogy elmegy sztk-s vizsgálatra ahol ugye kiderül hogy + vagy -, és hogy mennyi. Ő akkor nem csináltat ott szemüveget, hanem pl tudja hogy neki mindkét szeme -1 akkor vesz a tescóban olyat.Én ezt ugye nem tudom megoldani. De olyat is szoktak hogy vesznek keretet a tescóban és abba rakatják bele az optikában a megfelelő lencsét.Így lehet hogy kijönnél 15 ből is.

Amúgy nem rosszak a nagyáruházban vett keretek és szemüvegek sem, hiába sokkal olcsóbbak.

2014. febr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A vizsgálatot leírta az előttem lévő: csak számokat kell olvasnod egy tábláról, meg egy számítógépbe kell bámulni, ami megvizsgálja a szemed, és megmondja, milyen lencse kéne neked... ami végül tuti, hogy nem az lesz, amit tényleg kapsz is, legalábbis az én esetemben még csak nem is hasonló paraméterű lencséket kaptam, mert a szemorvos nem értett egyet a géppel...


Hogy mi mennyibe kerül, az teljesen változó. Attól függ, hova mész, milyen keretet, milyen lencsét veszel, stb. A szemvizsgálat is plusz pénz (ahova én járok, ott 6000 forint, kivéve, ha ott csináltatod a szemüveget, mert akkor ingyenes). Szerintem nézd meg az optikák honlapjait, hátha találsz rajta árlistát, akciókat. Az alapján el tudod dönteni, hova érdemes menni.


Én legutóbb 35.000-ért csináltattam a szemüvegem. Ebből 15.000 volt a keret és 10.000 a lencsék darabja (vékonyított). De ha ott náluk nem találsz olyan keretet, ami tetszik, akkor megkérdezheted tőlük, hogy hozott kerettel is dolgoznak-e, általában szoktak. Valahol máshol vehetsz egy olcsóbb, szebb keretet és elviheted nekik, hogy abba vágják a lencséket. Kb. 1 hét mire elkészül a szemüveg, utána lehet érte menni.

2014. febr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a szemészhez kértem időpontot.Megvizsgált,el kellett olvasnom a táblát és ilyen gépbe kellett belenéznem.Aztán felírt egy x dioptriás szemüveget.Elvittem a papírt az optikába,kiválasztottam egy keretet és pár nap múlva visszamentem a szemüvegért.Nekem 15 000 Forintba került a szemüveg.
2014. febr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Viszont sok optika nem fogad el hozott vizsgálati papírt.
2014. febr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor jársz jobban, ha az első vizsgálatot az sztk-ba végezteted el, mert ott a szemész esetleg mást is megnéz a szemeden, szemedben, amit az optikus le se sz@r. Tehát kapsz egy rendes szemvizsgálatot, és ha valamilyen egyéb gond is adódik, kapsz tanácsot, írnak fel gyógyszert, és kapsz javaslatot a szemüvegre vonatkozólag is. Ráadásul egy sztk s szemészeten 3-4 olyan szemvizsgáló gép is van, ami egyetlen optikusnál sincs. Ja, és a vizsgálatért semmit sem kell fizetni. Időpontot kell kérned a szemészetre, ami lehet akár több hónap is. Ez nincs az optikusnál. Viszont fél perc alatt "mindent kivizsgál egy nem is orvos optikus ( persze, van ahol orvos is van, de ez nincs minden nap, és ott vizsgálat kb 5000.- ha nem rendelsz szemüveget. Szóval ha nem annyira sürgős, én az sztk-ba mennék.
2014. márc. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!