Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Színtévesztő vagyok? (többi lent)

Színtévesztő vagyok? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nemrég volt szűrővizsgálat, és kiderült hogy színtévesztő vagyok. Mondták hogy az baj lesz mikor a jogsit kell letennem, mivel nem fogom tudni megkülönböztetni hogy a lámpa piros-e vagy zöld. Pedig meg tudom különböztetni. Emlékszem mikor édesapámmal mentünk az autóval, és ő nem látta a lámpát, és én figyelmeztettem hogy álljon meg, mivel én láttam hogy piros volt a lámpa. Meg a gyalogátkelőhelyeken is simán fel tudom ismerni hogy a lámpa zöld-e vagy piros, és a színüket is meg tudom különböztetni, nem csak az alapján különböztetem meg hogy a figura másképp áll. Meg voltak olyan képek ahol azt mondták hogy a színtévesztő nem bírja megkülönböztetni azt a két színt, de nekem sikerült. Pontosan megmondtam melyik szín melyik, és mások is mondták hogy jól megkülönböztettem a színeket. De mikor ilyen képekre kerül sor: [link] Vannak olyanok ahol pontosan ki tudom olvasni a számot vagy a betűt, a biológiakönyvben is van egy olyan kép, és ott is meg tudtam mondani melyik szám volt ott. Ott ahol nem tudom megmondani, mint pl.: [link] Itt is pontosan meg tudom mondani melyik kör milyen színű, csak én nem látok semmilyen számot vagy betűt ebben. A szűrővizsgálaton pont olyanok voltak amelyeket nem tudtam elolvasni. 16/f Elnézést a hosszú szöveg miatt.
2014. márc. 5. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A 2. linkeden egy hajó van narancssárgából. Neked nem áll össze?


A színtévesztésnek jól utána kell járni. Tudod, ha közelről, fényes nappal nézel egy lámpát, tudod, hogy ami fent világít, az a piros, anélkül, hogy felfognád a színét, de ha este haladsz az autóddal, ködben, akkor nem fogod tudni kivenni a lámpatestet, csak egy négyszögalakú csillogást látsz, és ott nem mindegy már a színe.

Persze minden fénynél benyomhatod a féket, de akkor meg neked fog jönni a mögötted jövő, aki zöldet lát a lámpa felől...


Ki kell deríteni pontosan, menj el másik szemorvoshoz.

2014. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, valószínű színtévesztő vagy, mivel én simán látom az összeset. A másodikon amit linkeltél, egy vitorlás hajó van.


[link]

2014. márc. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ezt pontosan ki kell vizsgálni, komolyan kell venni. A második linken tényleg vitorlás van.
2014. márc. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!