Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ezzel már érdemes szemészhez...

Ezzel már érdemes szemészhez menni? Többi lent!

Figyelt kérdés

Nem mondanám, hogy rossz a szemem, messzire nehezebben látok el, mint eddig, könnyen összemosódnak dolgok, trolin a feliratok, és hasonlók. Ez annyira nem is zavar.


Viszont tanulás közben nagyon hamar elfárad a szemem, összemosódnak a dolgok, naponta több órát ülök könyvek/füzetek/laptop felett, és állandóan fáj már a fejem. Akkor is látok, el tudom olvasni, csak fárasztóvá, és kényemetlenné válik az olvasás. Felvettem anyum olvasószeművegét, és ez egyből megoldódott, bár éreztem, hogy az nem a megfelelő dioptria, mégis jobb érzés volt.


Úgy hallottam, hogy szemüveg viselése után gyorsabban romlik a látás. Ez igaz?


Érdemes szemüveget csináltatni ilyen esetben is? Nagyban megkönnyítené a tanulmányaimat, ha nem fáradnék el már délután 6 körül.


2014. márc. 9. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:

"Nem mondanám, hogy rossz a szemem".... jah csak messzire nem látsz el meg kozelre.

Egyébként én aki szintén szemuveges, azt javasolnám, hogy menj el szemészetre, nézesd meg a szemedet és irass fel szemuveget. Elofordulhat, hogy romlani fog, de ez akkor is bekovetkezik, ha erolteted mint most. Ha késobb nagyon zavarna a dolog, akkor meg is lehet muteni (tudom nem 2 forint, de kispórolható osszeg).

2014. márc. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a válaszod! de így, hogy távolra sem látok jól, meg közelre sem, elképzelhető, hogy 2 db szemüveg kell? vagy hogy van ez?
2014. márc. 9. 17:20
 3/5 anonim ***** válasza:

"Vallatásnál majd kiderül!"

Ha úgy adódik, létezik bifokáris szemüveg is, de azt a gyakorlatban kell majd eldönteni mi a jobb megoldás.

2014. márc. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm! most megkérdeztem, anya 1,75-ös olvasószemüveget hord, és az tökéletes nekem.


a visionexpressz, ofotért, stb. mennyiért végez látásvizsgálatot, ha ott készíttetek szemüveget?

2014. márc. 9. 19:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én barátnőmnek azt javasolták az optikában, hogy az első szemüveg felírásáért menjen inkább a szemészetre, mert ott alaposabb vizsgálatot tudnak végezni.


Nekem már a többedik szemüvegem, és az optikában ingyenes volt a vizsgálat, ha a szemüvegem is ott készíttetem.

2014. márc. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!