Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vajon ettől is romolhat az...

Vajon ettől is romolhat az ember szeme?

Figyelt kérdés
Néhány hete csináltattam kontaktlencsét, mivel a szemüveg alatt romlott a szemem. A lencsével nagyon jól látok, viszont a szemüvegre is szükségem van, hiszen egész nap (este 11-ig) nem hordhatom a lencsét. Viszont azt tapasztaltam, hogy amióta lencsém van, a szemüveggel még kevésbé látok. Attól tartok, hogy hétvégenként, a szemüveget viselve, még a lencse alatt is romlani fog a szemem. Nem nagyon szeretnék még 30-40 ezret szemüvegre költeni. Ez természetes folyamat, ami annak az oka, hogy a kontaktlencsét gyakrabban használom?

2014. márc. 15. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Én mindig lencsét hordok, reggel hattól este tízig. A szemüveg csak vésztartalék. részben azért mert utálom, részben azért mert megfájdul tőle a fejem.

És nekem nem romlik a szemem lencsével. 3 éve ugyanaz.

Viszont a konkrét kérdésedet nem sikerült értelmeznem. Most az a kérdés, hogy ezzel a kombóval romlani fog-e a szemed? igen

A lencsétől romlik-e a szemed? nem

2014. márc. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nekem van kontaktlencsém meg szemüvegem is.

Igazából én szemüveget csak akkor hordok ha úgy nem megyek sehová, munkahelyen, buliba, vagy ha suliba megyek (esti tagozat) akkor lencsét viselek mert munkahelyemen védőszemüveget kell hordani az alá meg nehezen megy a sima szemüveg, bár amikor elfelejtek kontakt lencsét venni mert nekem napos van és sokszor elfelejtem mert én ilyen hülye vagyok akkor szemüveget veszek, bár nekem nem vészes a szemem sokszor fel sem veszem munkába főleg ha éjszakás vagyok így kevésbé vagyok fáradt is, mert a szemem erőltetve van hogy rendesen lássak és sokat javult a látásom kb 4 hónapja voltam szemészeten valami végett és mondta a doki hogy gyengébb szemüveg meg lencse kell, a szemüveget hagyom mert nem dobok ki rá pénzt lencsém gyengébb szinte már semmi ha így megy tovább lassan eldobhatom ezeket és maximum olvasásra kellhet.

De ezt azért ne próbálja mindenki mert mondta a doki hogy ezzel sokat árthattam volna.

2014. márc. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy csak azért érzed, hogy a szemüveggel rosszabbul látsz, mert az gyengébb mint a lencse?
2014. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen valószínűleg azért érzem, hogy rosszabbul látok, mert a szemüveg gyengébb. Szóval ha 7 órától 22-ig hordom minden nap a lencsét, kivéve hétvégén (vizsgaidőszakban), akkor nem fog nagyon romlani a szemem?
2014. márc. 15. 14:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem romlik, de nem biztos h bírná a szemed. Nem mindenkinek bírja.
2014. márc. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem! kontaktlencse nem ront a szemen, bár a szemüvegben nem vagyok olyan biztos, nem véletlenül fáj sok embernek a feje ha szemüveget visel, és ugye elég ha csak koszos az üveg...
2014. márc. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!