Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szürke hályog műtét mennyire...

A szürke hályog műtét mennyire veszélyes idős korban?

Figyelt kérdés
Úgy tudom nem altatásos műtét és ritkák a szövődmények, de kíváncsi lennék vannak e esetleg negatív tapasztalatok!? Előfordul, hogy mégis altatást javasolnak?
2014. márc. 24. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagymamámat műtötték anno úgy 20-25 éve, nem altatásos műtét. Azt mondta, nagyon fáj, és még meg is dicsérték az orvosok, mert csendben volt, pedig nem szokták kibírni egy szisszenés nélkül. Szövődmény nem volt, csak élete végéig kellett valami szemcseppet használnia és nem nagyon látott aztán már a műtött szemével jól, de nem csak szürke hályog volt rajta, szóval az nem biztos, hogy ettől lett.
2014. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szürkehályog mindenkinek idős korára alakul ki. A műtétje egyáltalán nem veszélyes, és nem is fájdalmas. Kb 20 percig tart, és mehetsz haza. Nem csinálják altatásban. Persze mindez akkor igaz, ha a betegnek egyéb baja nincsen. De amúgy előtte úgyis kivizsgálnak.
2014. márc. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem fiatalon alakult ki, 21 évesen műtötték mindkét szememet. Amit az első válaszoló ír az szerintem ma már nem érvényes. Akkoriban még biztosan szikével műtöttek, és varrták a szemet. Ma már csak egy 3mm körüli sebet ejtenek, és azon keresztül dolgoznak a szem belsejében. Szemcseppel érzéstelenítenek, mert csak a szem felszínén, a szaruhártyán vannak érző idegek, a szem belsejében nincsenek. Nem fájdalmasabb mint egy fogorvosi kezelés, de azért félelmetesebb, és fura. Kockázatai is vannak, mint minden műtétnek, ezt műtét előtt el is mondják. Ha írsz privátban holnap tudok neked mesélni róla, de ma már álmos vagyok.

23/F

2014. ápr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!