Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen a kontaktlencse?

Nonika00 kérdése:

Milyen a kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Mármint, én szemüveges vagyok. És utálom de nagyon. Arra gondoltam hogy kontaktlencsét vennék. De nem tudom hogy milyen. És egyetlen ismerősömnek sincs kontaktlencséje. Konkrétan annyi hogy milyen érzés rossz vagy jó. Kellemetlen érzés vagy nem vehető észre. És hallatom olyat de ez nem tuti hogy félre is csúszhat és az fáj. Meg hogy kiesik. Na m1 lényeg milyen érzés meg minden.... nem tom hogy megfogalmazni nagyon. De félek hogy rossz lesz. Lényegébe hozzámerek érni a szememhez.. Csak nem tom milyen a kontaktlencse.. :/

2014. ápr. 11. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Először elég kényelmetlen, de hamar olyan lesz, mint ha semmi nem lenne ott. Nálam mondjuk okoz némi szemszárazságot, de kibírható. Ha jól megcsinálják, tehát normálisan a szemedre szabják nem esik ki, nem csúszik félre.


Lényeg, hogy ha megkapod, próbáld szokni, mert nyilván kell. Optikában először megmutatják, hogy kell, aztán napi rutinná válik a felvétele, levétele. Ha suliba kell, akkor ott hord, ha haza mész, akkor cseréld szemüvegre. Először esetleg csak hétvégén hord, ill. vigyél a suliba magaddal szemüveget, meg a kis tartóját folyadékkal, ha ki kell venned, legyen hova tenni, de utána láss is! Hajrá!

2014. ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Félrecsúszhat, ha nagyon vakarod, de erre oda kell figyelni. Kiesni nem fog, hacsak nem pocsék a kontaktlencse, de normális helyen ez nem történik meg.


Nekem egy hete van, néha észre sem veszem hogy bent van. Meg több szabadságot ad mint a szemüveg.

2014. ápr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Több éve van lencsém, soha semmilyen gond nem volt vele, se nem csúszik el a helyéről, se nem esik ki. Még ha dörzsölöm a szemem akkor sem.

Amúgy nem érezni egy jófajta lencsét, ami tökéletesen a szemedre való. Nekem elsőre az optikus rossz görbületűt adott, na azt éreztem kicsit, de utána kaptam egy jót és azt már el is felejtem sokszor hogy a szememben van, mert semmit nem érezni.

2014. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Elmész egy szemorvos-kontaktológushoz. Ő megvizsgál. Megállapítja, hogy szemed milyen technikai paraméterekkel alkalmas a kontaktlencse viselésre és ad neked egy próbalencsét. Megtanít a használatára - hogyan kell felhelyezni és kivenni, miként kell kezelni a lencséket. A próbalencsék segítségével megtapasztalhatod, hogy milyen érzés a lencse viselése. Enélkül felesleges minden kísérletezés és kérdezősködés, mert minden szem más (mint az ujjlenyomat) és másképpen reagál egy "idegen testre". Ami nekem jó az neked nem biztos és ez fordítva is igaz.
2014. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!