Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elmondanátok mindent a kontakl...

Elmondanátok mindent a kontaklencséről? Négy éve vagyok szemüveges, de valahogy nem áll jól, ki szeretném próbálni a kontaklencsét. Hogyan kell behelyezni, tárolni, ilyesmik? Mennyibe kerül általában?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!
2014. ápr. 25. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Bekocogsz egy optikában és ott elmondják. Vagy itt használod a keresőt.
2014. ápr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először mindenképp azt javaslom, hogy menj szakemberhez. Legjobb, ha pl. bemész a Vision Expressbe, egyáltalán nem drága, és nem kell heteket várni az időpontra. Ott meg fogják mondani, hogy milyen dioptria, és milyen görbület kell. A görbület nagyon fontos, hogy illeszkedjen a lencse a szemedre. Ezek után tudsz rendelni online, ami sokkal olcsóbb, mintha üzletből rendelnéd. Én marha 3 évig vettem a 3 havi adagomat 10-11ezerért, majd dettó ugyanazt netről megkaptam 5-6ezerért. Semmi bajod nem lesz tőle, ha netről rendeled, hiszen ők is így szerzik be. Persze a behelyezést lehet, hogy jobb ha szakember mutatja meg, de akkor is neked kell turkálod a saját szemedben, és a yt-on biztos találsz egy csomó tutorialt. Kivenni macerásabb, mint betenni. Tárolni műanyag tokban kell, amit általában adnak a nagy kiszerelésű tisztítószerekhez. Erre mindig szükséged lesz. Márkásak 3-6ezr forint között mozognak, de nekem a Rossmannos 1000 forintos is ugyanúgy bevált. Hogy ez mennyi ideig elég, az attól függ milyen sok lötyit teszel a tokba, és mennyit használod a lencsét. A lötty választásnál elsődleges szempont, hogy a lencsédhez megfelelő legyen (pl. lágy lencséhez való, mert vaszeg lágy lencsét veszel), és fel legyen tüntetve rajta, hogy tárolásra, tisztításra, fertőtlenítésre stb. alkalmas legyen.

Én egyszer vettem egyet, amiben pl. hidrogén peroxid volt, gyanús is volt, nem olvastam el rendesen a használati utasítást, azt hittem hagyományos lötty, közben valami speciális volt, és öblíteni kellett volna, én viszont betettem, és majd kiégett a szemem.

Még annyit, hogy mindenképp havi cseréjűt vegyél, az a legjobb, a folyadéktartalma min. 38% legyen, de inkább 50 felett. Minél magasabb, annál jobb a légáteresztő képessége, ennél fogva kényelmesebb, és nem szárad ki hamar. Én elhordok 6-7 hétig is egy havi cseréjű lencsét, leginkább arra hagyatkozom, hogy mikor kezd kényelmetlen lenni. Ezt mindenki maga dönti el, hogy mit bír, vállalja-e a kockázatot. Így ki lehet tolni a 3 havi adagot 5re. A lencseápolószer lehet havi 1500-3000, kinek mi az igénye, mennyit használ...nekem eddig minden olcsó típus bevált.

2014. júl. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!