Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az erősebb dioptria homályosabb?

Az erősebb dioptria homályosabb?

Figyelt kérdés
Szemüveges lennék, de nem hordtam a szemüveget, ezert kontaktlencset viselek, ès azt hordom rendesen. Egyszerűen imádom.. Azt vettem észre (3 hónap után), higy a jobb szememmel -2-es kontaktlencsével nem látok teljesen tisztán. Vagyis ha csak a jobbal nézek egy apró betűs valamit, az nincs teljesen tiszta.. Felvettem a szemüvegen, ami -1.75-ös a jobb szememen, és ezzel tiszta.. Lehetséges, hogy javult a szemem?

2014. máj. 4. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha -1,75-ös a szemed, akkor a -2-es szemüvegben egy kicsit távollátó vagy, közelre nem látsz olyan élesen, mint -1,75-tel.
2014. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azonos távolságon belül az erősebb is meg a gyengébb is homályosabb.
2014. máj. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából a kontaktlencsének egy negyeddel gyengébbnek kellene lennie a szemüvegnél. Nem tudom, hogy ez általános szabály-e, de a lencsés ismerőseimnél mind így van.


A szemüvegem egyik lencséje 3,00, a másik 2,50.

A lencsém 2,75 és 2,25. És így is a lencsével látok jobban.

2014. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, koszi a válaszokat!;)
2014. máj. 10. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!