Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Már nagyon régóta vörös a...

Már nagyon régóta vörös a felső szemhéjam, illetve be van dagadva az alsó és felső szemhéjam is egyaránt. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Az orvosom azt állítja, hogy ez "allergia", ami nem is lehet hülyeség, de (szerintem) el kéne küldenie egy allergiavizsgálatra.. Eddig kaptam 2 szemcseppet, és egy gyógyszert, de semmi nem használ. Mivel nő vagyok, muszáj sminkelnem, bár, szerintem ez már nem oszt, nem szoroz a helyzeten. Kérlek írjátok le a bármilyen jellegű tanácsotokat! Már iszonyúan zavar ez az egész. Képet mellékelek, ha kell, bár, elég annyit mondanom, hogy úgy nézek ki, mint aki egy hete nem aludt, és még be is húztak volna egyet..

2014. máj. 21. 05:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel allergia a smink valamelyik összetevőjére. Részedre nincs más megoldás, mint orvos. SZTK-s, vagy alternatív.

Addig is próbáld a sminket minél kevesebbet használni, a szemed kammillával lemosni és valamilyen árnikás krémmel kezelni.

2014. máj. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

ugyanettő szenvedek és tudom a választ! az én orvosom is ugyanezt csinálta, csúnya kifejezéssel élve: le se tojta. adott egy krémet az használt, mert levitte, de ettől függetlenül újra kijön.

illatanyag allergia lehet. nekem az illatoktól jön ki. samponból a Cien márka (Lidl) beválik, nem hoz ki allergiát sem a sampon, sem a tusfürdő.

Hajlakkból Syoss, attól nincs allergiás tünetem.

Testápolók kizárva, talán a natúr Nivea maradhat.

Néhány parfüm is kizárva, nálam a Versace is kihozta a viszketést, bár a bőrpírt és a hámlást nem. Ami bevált: Playboy, Kenzo.

Körömlakk illalatától néha kijön, de hamar elmúlik, szintén ez a helyzet a körömlakklemosónál.

Hajhabtól szintén kijön. Az a sampon ami legkárosabb volt: Sauma. Azt használtam amikor hónapokig nem múlt el.

Tehát ne kend semmivel.

Azt tanácsolom, hogy mielőtt megveszel egy kozmetikai terméket, szagold meg. Én pár másodperc alatt érzem, hogy allergiás leszek-e rá, mert viszket a szemem, érzem az enyhébb tüneteket. De akár 1-2 perc is eltelhet.

Remélem tudtam segíteni! Ezeket mind 6 év alatt kellett kitapasztalnom.

2014. máj. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
#2 vagyok ismét. cserepes, viszket, kicsit ég, feszít? mert ha igen, akkor jól írtam le, nekem is ez van
2014. máj. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!