Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet belőle baj ha így...

Lehet belőle baj ha így hordom a szemüvegem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. -1-es szemüvegem van már kb. 5-6 éve, az orvosok azt mondták mindig rajtam kell lennie, a napokban úgy gondoltam, hogy jó lenne megszabadulni a szemüvegtől ezért elkezdem tornáztatni a szemem. Azt olvastam, hogy a szemüveg állandó viselése nagyon "elkényelmesíti" a szemeket, ezért arra gondoltam, hogy csak akkor hordanám amikor gép előtt ülök, vagy ki kell mennem az utcára (pl. boltba, szemetet levinni stb. amíg meg nem erősödik a szemem) Tehát a többi itthoni tevékenységemnél (főzés, takarítás stb.) nem lenne rajtam a szemüvegem. Szerintetek ezzel a módszerrel és a tornáztatással visszaszerezhetem a régi látásomat?


Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2014. máj. 26. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

A rövidlátás okától függ. Ha az izmaid ellustulása okozza, talán igen. De többségében az oka a szemgolyó megnyúlása, amit semmiféle torna nem tud meggyógyítani.

Azért ártani sem fog szerintem.

2014. máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha annyira zavar a szemüveg, használj kontaktlencsét vagy műttesd meg. nem sok értelmét látom "vakoskodni", mert olyan mértékben biztos nem fog javulni a szemed, hogy egyáltalán ne kelljen szemüveg. hány éves vagy?
2014. máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok. Kontaktlencsét havonta kéne kiváltani, arra sajnos nincs pénzem. A műtétről pedig hallottam már jót is és rosszat is, nem akarok kockáztatni. Köszönöm a válaszaitokat, mentek a zöld kezek!:)
2014. máj. 26. 13:52
 4/4 anonim ***** válasza:
próblkoztál már az internetről rendeléssel? neekm úgy 7 ezerrel olcsóbb.. :)
2014. máj. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!