Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsével tényleg...

Kontaktlencsével tényleg gyakrabban kell pislogni?

Figyelt kérdés
Hallottam ezt valakitől. Ez hülyeség? Kb. 1 éve hordok napi lencsét (nem minden nap), és azért kérdezem, hogy jobb-e úgy a szemednek?

2014. jún. 11. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem úgy van, hogy kicsit kevesebbet pislogok magamtól lencsével (főleg, ha mondjuk a monitort nézem), ezért időnként szoktam "direkt" pislogni, meg pihentetni a szemem. Mondjuk én érzem, hogy kellene (műkönnyet is muszáj használnom). Ha neked semmi tüneted nincs, akkor valószínűleg semmi gond. :)
2014. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg semmi sincs :))
2014. jún. 12. 22:23
 3/3 anonim válasza:
Az a baj, h én például eleve ritkábban pislogok, és most már lencsém is van. Akkor a legrosszabb, ha a monitort bámulom hosszabb ideig; utána hiába pislogok sűrűn, már nem tudom visszahozni a lencsémet abba az állapotba, amikor még nagyon nedves (berakáskor). Nekem ilyen esetben csak az használ, ha kiveszem a szememből, megnedvesítem és visszarakom, tehát "resetelem" :)
2014. szept. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!