Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A gyógyszertári noname műkönny...

A gyógyszertári noname műkönny, és a 3400 ft-os műkönny között vajon mi a különbség? Az árán kívül. Voltam szemészeten, és ezt a 3400 ft-osat ajánlották. Megvettem, de még nem is használ ráadásul.

Figyelt kérdés
2014. aug. 19. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát így névtelenül nehéz megmondani.


Egyet tudok mondani: a Visine nem jó. Ugyanis olyan anyagot tartalmaz, ami összehúzza a szem hajszálereit és ezzel ugyan megszünteti a pirosságot, de a szem hozzászokván kitágítja az ereit és a végén rosszabb lesz minden mint előtte volt. ráadásul jól kitágulnak a végén az erek, amik okozhatnak szemnyomás problémát stb.


A sima műkönnyekben általában csak steril sóoldat meg valamilyen nedvesítő szer van, esetleg tartósító szer, de célszerű olyat venni amiben nincs tartósító. Én a Refresh ajánlom, az kb 1700 ft.


Ugyan akkor a műkönny rendszeres használata is okozhat hozzászokást, tehát a szem nem fog elég saját könnyet termelni, és egyre többször kell csöpögtetned. Ez ismét szemszárazságot okozhat, vagyis hosszútávon a meglévő szemszárazság nem fog javulni.


Amit javaslok, hogy fogyasszál sok folyadékot, és ügyelj arra, hogy ne bámulj lehetőleg meredten sokáig semmit. Pl monitor. Mindig tarts szünetet ha fárad a szemed. Télen a fűtés, nyáron a légkondi is ronthat a helyzeten, de a megfelelő folyadékfogyasztás és a szemtorna ekkor is segíthet. A már menthetetlen helyzetekre pedig marad a műkönny, de csak mértékkel. :-) Kivétel ez alól, ha allergiás vagy, mert akkor a pollenidőszakban kénytelen az ember állandóan "átmosni" műkönnyel a szemét, hogy azok ne durrantsák be. De a sima műkönny a legmegfelelőbb erre. Nem kel semmi hókuszpókusz.

2014. aug. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Te tudod, mennyire ég, fáj, lüktet, kapar a szemed.
2014. aug. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Most olvastam az első hozzászólót! Én Visine-t használok, kiválóan beváló. Nekem a szememet műtő doktornő javasolta. Szal csak annyit szeretnék mondani: az orvos tudja mit ajánl. És ezt felülbírálni a gyk-n, az nekem magas..
2014. aug. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. :)

Igen a refresh-ről már én is hallottam jókat, meg azt hiszem ezt is olvastam valahol, hogy célszerű tartósítószer mentes műkönnyet választani.

Lehet a gyógyszertárban megkérdezem majd, hogy mi lehet a különbség...

Csak időnként fáj a szemem, de akkor nagyon idegesítően...

2014. aug. 19. 21:02
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a szemész ajánlott műkönnyet, nem vált be.

Egy másik szemész (más szemprobléma miatt voltam nála) másfajtát javasolt (nem tudta, hogy már használtam azelőtt más fajta műkönnyet), de az sem volt jó nekem.

Az egyik ismerősöm Artelac-ot használ, ő javasolta nekem is. Ez bevált.

Szóval az orvos sem mindig tudja, hogy mi lesz jó a betegnek.

2014. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!