Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől lehet hogy szút a...

Mitől lehet hogy szút a szemem, becsipásodott, és nem tudom kinyitni rendesen?

Figyelt kérdés

Ma hajnalban arra keltem fel, hogy hihetetlenül szúr a szemem. Arra gondoltam,hogy biztosan bele került valami.De nem... Dörzsöltem sokat, könnyeztem is. Kamillával mostam ki. Utána jobb lett, elaludtam. De reggelre megint csak arra keltem fel hogy nagyon szúr, és úgy becsipásodott, hogy nem tudtam kinyitni, csak a kezemmel "szétfeszíteni". Most is szúr, bár már annyira nem. De nem tudom kinyitni rendesen. Mi lehet ez? Utánanéztem, és nem kötőhártya gyulladás, mert akkor a szem nagyon vérbe van, nekem pedig nincs. Mivel szombat van, nem tudok menni szemészetre, mert ilyenkor itt nincs ügyelet. Arra is gondoltam hogy csupán csak elfáradt a szemem. De nem , mert akkor nem alvás közben jelentkeztek volna először a tünetek, hanem amikor használatban van.

Szerintetek mi lehet vele?


2010. jan. 16. 10:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, a kérdést elírtam. Tehát SZÚR* a szemem.
2010. jan. 16. 10:34
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
kötőhártya gyulladás, kérjél rá valamit a gyógyszertárban
2010. jan. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig tünetek kötőhártya gyulladásra utalhatnak, vagy árpa van kialakulóban. Vagy könnytömlő gyulladásod van. Ha van ügyelet oda is bemehetnél.
2010. jan. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
mondjuk ha veszel visin szemcseppet, az mindenre jó :)
2010. jan. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig erősen gyanús a kötőhártya gyulladás, nálam csak egészen belül volt piros a szemem, ha csak úgy tükörbe néztem, nem is látszott. Lehetőleg ne feszegesd kinyitáskor, hanem mindig legyen kéznél kamilla, mert sérülhet a szemed. Mindig csak alapos kézmosás után nyúlj a szemedhez, mert most különösen érzékeny. Vigyázz rá, hogy ne használd más törölközőjét és más sem a Tiédet, mert könnyen átvihető a fertőzés. Nekem anno írtak fel rá antibiotikumot is, de ezt nem mindig szoktak. A gyógyszertárban vény nélkül is tudnak rá adni hatásos kenőcsöt. Ápolgasd, vigyázz a szemed világára! :)
2010. jan. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kötőhártya gyulladás! Nem igaz, hogy bevörösödik a szem, a fiamnak, amikor kisebb volt, gyakran előfordult. Gyógyszertárban vény nélkül nem adnak rá semmit, mindenképpen menj dokihoz! A házi orvos is ír fel rá valamit, nem kell a szemészetre menni miatta. Ne magadnak próbáld felállítani a diagnózist!!
2010. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Találtam ügyeletet, valóban kötőhártya gyulladás.

2010. jan. 17. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!