Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Előfordulhat, hogy némely LED...

Előfordulhat, hogy némely LED zseblámpák fénye annyira erős, hogy bántja a szemet?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltam egy LED égős zseblámpát és úgy vettem észre mintha a fénye annyira erős lenne, hogy ahová világitok vele mintha visszaverné mindenhonnan a fényt

Lehetséges, hogy túl erős LED fény visszaverődik a felületekről és bántja a szemet?



#LED #égő #zseblámpa #szembántalom
2014. aug. 30. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:

A LED nagy segítség a világítástechnikában, többek között forradalmasította a zseblámpaipart is..


Baromi erős fény(lehetséges) a jóminőségő LED lámpákkal, viszonylag barátságos elemhasználattal..


Ennek bizony veszélyei is vannak...példul vakít..mondjuk visszaverődve kevésbé, de azért egy jobb lámpa az vakít..

belenézni meg nagyon veszélyes.


a gyerekeimnek csak azt a gagyibb sok picike LED-es lámpát adom a kezébe, mert a "rendes" az maradandó kárt okozna, úgy mint a lézer...

2014. aug. 31. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Így van!

[link]

2014. aug. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem belenézni gondoltam a LED lámpába

Mondjuk a falra odavilágitani vele és elképzelhető e, hogy a falról visszaverődik olyan erős fénysugár, hogy az roncsolja a szemet?

2014. aug. 31. 21:38
 4/10 A kérdező kommentje:
kissé kellemetlennek érzem belenézni a fénybe ami a falra vetül ezért kérdeztem, hogy lehetséges e a szem rongálódása?
2014. aug. 31. 21:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Az szerintem nem okoz gondot, ha nem tartósan nézed a sötéthez szokott kitágult pupillával a fény kört.

Sötétben jóval érzékenyebb a szemünk a kisebb de erős fényekre, mert a pupilla kitágul. Igaz, az erős fénytől megint szűkülni fog, de jobb tartósan nem nézni azt ami bántóan erős. A szem így védekezik ellene, hogy reflex szerűen elkapod a tekinteted.


Igaz, a nappali fény jóval erősebb, de mivel az nagy területet bevilágít, ahhoz tud alkalmazkodni a szemünk és beszűkül a pupilla.


Ezzel szemben pl egy 100-200 milliwattos lézer fénye kis pontba fókuszálva, már okozhat szem károsodást még így is, ha a kivetített füstölgő pontot nézed, akár egy fekete felületen is, ahonnan kevesebb fény verődik vissza.

Ez itt csak 30 mW:

https://www.youtube.com/watch?v=uHl5OrsmDio


Ami ellen tiltakozik az ember szeme, azt nem szabad erőltetni. Viszont ennyire kicsi pontnál nem biztos, hogy megérzed azt, hogy túl erős.


Itt egy 3X10 Wattos bringa lámpa fénye:

https://www.youtube.com/watch?v=mGLKpscbXD4

Ez, amikor egy méterről megvilágít egy fehér ajtót, akkor sem zavaróan erős. Talán mert elég jó a széttartása. Nappal is megnéztem egy ház falán és a kezemen is, és kb 10-15 centiről látszik olyan erősnek a megvilágított területen, mint a napfény által lenne megvilágítva. Közelről este ugyanez már zavaró lenne, ezért nem nézegetem úgy olyankor.

2014. aug. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Érdekes mert én ilyet nem tapasztaltam még zseblámpánál, hogy a falra vetitett fénycsóva bántaná a szemet de valószináleg túl erős a fénye a ledeknek

2014. aug. 31. 22:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Még néhány kérdés, hogy tisztán lássunk:


Ez milyen elemről működik.

Hány Wattos lehet,

vagyis milyen áram folyhat az elemekből?

Hány és milyen elem való bele?

Esetleg valamilyen akkuról működik.

Mekkora az a fény folt, ami annyira erős?

Milyen távolságból világítasz a falra ilyenkor?

Hátha legalább meg tudjuk saccolni a teljesítményéből a fény erejét.

2014. szept. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Pontosan nem találtam meg de ezek hasonlók,


[link]


Egyébként a zseblámpa két ceruzaelemmel működik és 3 viszonylag nagy LED égő van a lámpa fejében

2014. szept. 1. 17:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha két ceruza elemmel működik, akkor csak nagyon szűk fény széttartás esetén lehet akár csak kicsit is erős a fénye.


A kettő 1.5 Voltos elem egyébként is csak elektronikus trükkel tudja kiszolgálni a fehér ledet és nem sok ideig, ha elég erős fényt állít elő. Szóval az annyira nagyon nem lehet erős.


Egyébként úgy is ki lehet próbálni amikor süt a nap, akkor a kezeddel csinálsz árnyékot egy kis helyen és azt a területet megvilágítod az elemlámpával. Megpróbálod megsaccolni milyen távolságból világítva látszik hasonló erősségűnek az így megvilágított terület.


Nálam 10-15 centiről hasonló a fényerő a napfény által megvilágított területtel. Annál a kicsi elemről működő lámpánál nem lehet annyira erős a fény.

2014. szept. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. szept. 2. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!