Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Havi kontaktlencse bent...

Havi kontaktlencse bent maradhat 2 napig egyhuzamban, alvással?

Figyelt kérdés

Hamarosan utazok Skóciába, busszal megyek, majdnem 2 nap az út, éjszaka is menni fogunk és nem állunk meg sehol. Lehet abból baj, ha a havi lencsét nem veszem ki az út alatt és alszok is benne?

7 hónapja vagyok kontakt lencsés. 15/l



2014. szept. 30. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szemed begyulladhat, illetve éjszaka a lencse szépen kiszárad és reggel, mikor felkelsz és kinyitod a szemed rátapad a belső szemhéjadra.
2014. szept. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
utazz szemüvegben! vagy vegyél napi lencsét és nap végén dobd ki (ahhoz nem kell folyadék csak kézfertőtlenítő)
2014. szept. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy éjszakával még nincs baj, régen én is párszor sima havi lencsében maradtam (15 éve használok lencsét, akkor még rosszabb minőségűek is voltak), vigyél szemcseppet, vagy a tárolófolyadékodból cseppents és indulás előtt tedd be a lencséd.

Ha teljesen új lencsével kezdesz kényelmesebb lehet.

Azért vigyél magaddal kézipoggyászban cuccot a kivételhez, szemüveget, kézfertőtlenítőt, mert ha reggel mégis nagyon rossz lesz, jobb ha kiveszed.

2014. szept. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet, semmi baj nem lesz, nagyon sokszor aludtam már el lencsével és így 2-3 napig bent volt, nyaraláskor 1 hétig is bent volt, sose volt semmi baj vele a 6 év alatt.
2014. okt. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Én személy szerint nem kockáztatnék. Ha nagyon rosszul látsz nélküle akkor inkább szemüveg (de a lencsét is elviheted és használhatod amíg Skóciában vagytok - gondolom ott reggel és este is fürdőszoba-közelben leszel)
2014. okt. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
léteznek éjjel-nappal hordható lencsék: pl airoptix day & night
2014. okt. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

1 hétig havi lencsével azért nem egészséges élni, de 1 éjszakától nem valószínű, hogy bármi bajod lenne.

Nekem 2 hetes lencsém van amit lehetne úgy is hordani, hogy egy hétig nem veszem ki, szóval ha szükség van rá maradhatok benne, de én nem szeretek lencsében aludni.

Egy éjszaka miatt meg ne vegyél újfajtát, a kiterjesztett és egynapos lencsék drágábbak is, mint a hosszabb ideig hordható társaik.

3. válaszoló voltam.

2014. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a zöld mancs :))
2014. okt. 3. 16:42
 9/9 anonim ***** válasza:

2 nap az út, éjszaka is menni fogunk és nem állunk meg sehol - tevedsz, ugyanis a torvenyek meg egyeb szabalyok miatt, minden busznak meg kell allnia 4 orankent, hogy az utasok pisiljenek (meg akkor is ha van wc a buszon) es hogy a sofor is pihenjen.

Raadasul nem egy sofor lesz hanem legalabb ketto, nekik is helyet kell cserelni, es hidd el nem az ut szelen a puszta kozepen fognak megallni, hanem normalis benzinkut/bolt kornyeken, ahol lesz wc, folyoviz es tudsz kezetmosni. Legfeljebb vigyel szappant, turcsit meg tukrot, mert az nem biztos hogy lesz.

2014. okt. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!