Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az LCD monitor tényleg sokkal...

Az LCD monitor tényleg sokkal kevesebbet árt a szemnek, mint a hagyományos?

Figyelt kérdés
Mindig szokott fájni a szemem, még akkor is, ha keveset gépezek, és most kaptam egy LCD monitort, az nem kezdi ki annyira?
2010. jan. 22. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Állítólag igen.
2010. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vibrál,úgyhogy sokkal jobb lesz.
2010. jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó CRT-hez képest - ebben - nem lesz különbség. Tehát ha a CRT-n is éles volt a kép, méghozzá egyeletesen és legalább 85 Hz-en járt. Egy hátránya azért volt, folyamatosan nyomta az apró port a szem felé.

A szemfájás leggyakoribb okai: pislogás hiánya, túl nagy fényerő illetve, kontraszt, nem megfelelően beállított felbontás és képfrissítés, valamint az eleve nem túl jó szem, szemüveg v. kontaktlencse nélkül. Ezeket mindkét esetben fennállhatnak.

2010. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az előttem szóló klasszul elmondta, annyiba egészíteném ki, hogy vegyél műkönnyet és használd ha gépezel.

Nemrég voltam a dokinál nálam ez volt a baj.

Mivel nem pislogsz, kiszárad és irritált lesz a szemed.

2010. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!