Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Bogár ment a szemem mögé. Mit...

Sowilo kérdése:

Bogár ment a szemem mögé. Mit csináljak? Nem jön ki.

Figyelt kérdés

Biciklizés közben történt. Nem tudom, bogár-e, de valami bele ment a szemembe szó szerint. Ez két órája volt, azóta kevésbé fáj. A jobb szemem jobb oldali "csücskében" érzem.


Ha oldalt elkezdem húzni a bőrt, egy kicsit belátok a szemem és a szemgödröm közé. Látok valami feketét, de minél jobban huzigálom, annál jobban távolodik, tehát inkább nem csinálom. Ha ott megnyomom, fáj. Az az lehet? Mit csináljak? Ilyenkor hova menjek orvoshoz?


2014. okt. 7. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj be a városod sürgősségi osztályára, ott majd kerítenek egy szemészt, aki szemcseppel érzésteleníti a szemed, és percek alatt kiszedi azt a valamit.
2014. okt. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Reggelre valószínűleg csipa lesz belőle.
2014. okt. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ha csak zavaróan érzed, hogy van ott valami, akkor azért még nem kell sürgősségire menni. Próbálj meg könnyezni, ha van otthon, használhatsz műkönnyet, esetleg pislogj bele egy pohár vízbe (bár ezt annyira nem ajánlom azért, de szükségben bevállalható).

Ha nem jön ki, reggelre valószínűleg tényleg kikönnyezed magadtól és csipa lesz, ahogy előttem írták.

Viszont ha nagyon fáj vagy holnapra sem javul, akkor menj szemészetre mindenképp. Előbbi esetben ne piszkáld és ne is használj szemcseppet vagy hasonlót. Az ügyelet szerintem túlzás, ha durva lenne a helyzet, nem tudtad volna a kérdést sem kiírni kb. :) De azért ha nagyon szenvedsz, elmehetsz, csak készülj fel a tipikus ügyeleti mentalitásra és morgásra.

2014. okt. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia!


Bement a könnycsatornádba, Én már jártam úgy. Az orrod mellett kezd el nyomni, óvatosan, és haladj felfelé. óvatosan, lassan, és finoman nyomd meg a könnycsatornát is. Ki fog jönni! Esetleg próbálj meg sírni. Tudom, hülye ötlet, de hatásos lehet.


Én nyáron voltam szemészeten bogár miatt, munkába sem tudtam menni. Megsérült biciklizés közben a szaruhártyám, amikor ütközött a szemem egy repülő rovarral. Kaptam a szemészeten szemcseppet meg kenőcsöt is. Ki sem tudtam a szemem nyitni reggelre, úgyhogy a párom vitt is a szemészetre.


Ha diszkomfort érzeted van, menj a szemészetre. Segítenek, és utána nyugodtabb leszel.

2014. okt. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!