Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Magas a szemnyomásom. Zöldhály...

Magas a szemnyomásom. Zöldhályogom van?

Figyelt kérdés
Évek óta zöldhályog gyanús a szemem. Először 2003-ban mondták ezt nekem, azóta ha nem is minden évben de járok szemészhez, és rendszeresen 20 felett van a szemnyomásom. (legutóbb 24 volt, ami már elég sok) Többször elküldtek már látótér vizsgálatra. Egyszer lett rossz a leletem, de a doki szerint nem ment végig a program azért lehetett, legutóbb viszont jó lett a leletem, de a szemész szerint sajnos ez a vizsgálat nem objektív. Emellett elég gyakran fáj a fejem, monitor előtt ülve 5-10 perc után már kicsit szédülök is. Február közepére kell mennem vmilyen másik viszgálatra (papíromon az van hogy P-OCT, nem tudom a pontos nevét, a szemészeten nyilván tudni fogják). Viszont azóta nagyon ideges vagyok (amúgy is kicsit hipochonder vagyok), aludni is alig bírok. Ha esetleg kiderül hogy tényleg glaukoma, akkor lehet még tenni vmit ellene? Mondom, 2003 óta gyanús, ami akárhogy számolom 7 év...
2010. jan. 26. 12:10
 1/3 anonim válasza:
menj el orvoshoz...
2010. márc. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz... Ha nem olvastad volna írtam hogy többször is voltam szemészeten, volt hogy szinte hetente kellett mennem. A pupilla oct vizsgálatot időközben elvégezték, doki szerint jó a leletem, és hogy 23 felett szokták azt mondani hogy magas a szemnyomás, a 20 körüli érték az kb olyan mint a 140/90-es vérnyomás; nem a legjobb, de aggódni sem kell érte. Hát nem tudom... Megnyugtatniuk még nem sikerült.
2010. márc. 8. 11:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagy, hogy alakult azóta?
2021. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!