Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lelki okok miatt is kialakulha...

Lelki okok miatt is kialakulhat szemszárazság, szemfájdalom? Mi baj lehet a szememmel?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és az elmúlt egy hónapban gyakran jelentkezett nálam szemszárazság érzés, minta kevés lenne a könnyem. Eléggé szúr is néha, van hogy már fáj, vagy olyan érzés mintha lenne benne valami. Voltam orvosnál és azt mondta, hogy ez nem igazi szemszárazság, meg írt föl szemcseppet. Viszont mostanában elég rossz a lelkiállapotom, nagyon sokat sírok, már amiatt is hogy aggódok a szemem egészségéért. És nem tudom mi lehet a baj.

2014. nov. 2. 11:24
 1/1 anonim ***** válasza:
lehet akár túlerőltetéstől,romlott a látás,allergia,de valóban lehet szemszárazság is. Használd a szemcseppet amit felírt,ha nagyon aggódsz és nagyon megfelelnek a tünetek a szemszárazságnak(nekem pl csíp a saját könnyem,elvileg az is szemszárazság tünete),szóval ha úgy érzed hogy az és kezelni szeretnéd,próbáld ki a műkönnyet. Vény nélkül is kaphatók,kezdetben a Humalac termékek,de ha kontaktlencséd van,akkor tartósitószer nélkülit használj,illetve ha erre érzékeny a szemed. Ez pótolja a könnyed. Ha nem válik be,érdemes kipróbálni drágább,de hatásosabb műkönnyet. Lehet,igen,lelkiállapot is sokmindenre kihat,de ne aggódj,próbálj megnyugodni,pihentetni a szemet ha csak lehet,pislogni sokat,és műkönnyezni iiletve szemcseppezni. Remélem tudtam segiteni:)
2014. nov. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!