Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha lézeres szemműtétem volt,...

Ha lézeres szemműtétem volt, nem lehetek pilóta?

Figyelt kérdés
Azt mondták, ha korábban rövidlátó voltam, akkor - hiába lézerezték meg a szemem, és látok azóta tökéletesen - nem mennék át a repülőorvosi alkalmasságin. Ez igaz? Ha igen, akkor mi ebben a ráció?

2014. nov. 14. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pilóta és pilóta között óriási különbség van. Vitorlázóra, egymotorosra szerintem simán vizsgázhatsz.

Vadászgépet, utasszállítót szerintem nem a túlnyomás miatt.

2014. nov. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Közben próbáltam utánaolvasni, és azt találtam, hogy a légiforgalmi irányítók esetén is kizáró ok a lézeres látásjavító műtét. Az ő esetükben nem áll fenn a magas nyomás... de akkor miért gond a szemműtét?
2014. nov. 14. 16:14
 3/10 Tomi FH válasza:
Ha a műtét előtt is megfeleltél volna, akkor ha jól tudom lehetsz. Viszont ha műtét előtt nem mentél volna át, de a műtéttel elfogadott normák közé lett javítva a látásod, akkor ha jól tudom ugyan úgy nem lehetsz.
2014. nov. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Furcsa... :(
2014. nov. 17. 17:07
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
nekem van olyan ismerősöm, aki hord valami szemüveget, de kis vitorlázórepülőt vezethet.
2014. nov. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.

"ha műtét előtt nem mentél volna át, de a műtéttel elfogadott normák közé lett javítva a látásod, akkor ha jól tudom ugyan úgy nem lehetsz" - ennek érti valaki az okát? A lézeres látásjavító műtétről azt állítják, hogy évek múlva még szemorvos sem tudja megállapítani a szemen, hogy műtve volt (vagy ez nem igaz?). Akkor miért zárják ki a szemműtéteseket?

2014. nov. 18. 21:12
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon örülnék, ha valaki még hozzá tudna szólni.
2014. nov. 23. 12:48
 8/10 anonim válasza:
60%
Szemüveggel, kontaktlencsével lehetsz bármilyen pilóta, kivéve katonaságnál. Műtött szemmel tényleg nem, már nem emlékszem pontosan, hogy miért, ezért nem is írom le, nehogy rosszra emlékezzek. Ha véletlenül megint ott lyukadok ki, ahol ezt ovlastam, akkor leírom.
2014. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Úgy tudom, hogy nem probléma, csak a megadott értékek közé essen a dioptria-érték. Nekem I. típusú van, nem tudom, hogy neked melyik kell. Első lesz, vagy csak letelt az egy év?

Az alábbi linken részletesen le van írva minden, a vizsgálat is eszerint történik.

[link]

Mindenesetre menj be Bp. Gyáli utca 17. alá, ott vizsgálják.

2015. jan. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Utóbbi vagyok. Ne hallgass a sok idiótára, 21. oldal, "f" pont. :) Jó repülést!
2015. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!