Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha nekem a kontaktlencsém...

Ha nekem a kontaktlencsém -1.75 -1.25cyl, akkor az valójában -3-as?

Figyelt kérdés

Valaki elmagyarázná ezt a cilinderes dolgot?

Hozzá kell adni,vagy hogy működik?


2014. nov. 17. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen hozzá lehet adni, de a cilinder másfajta látásromlás, mint a sima mínuszos, amit gondolom már észrevettél. Emiatt nem érdemes hozzáadni. Szerintem a cilinder lényegesen zavaróbb.
2014. nov. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem teljesen. Az -1,75-ös -1,25-ös cilinderrel. Nézz utána mi az asztigmia, elég sok cikkben szépen le van írva, nincs értelme, hogy leírjam.

Bizonyos szinten korrigálható a cilinder erősebb lencsével, de nálad már nem hiszem. Nekem pl -0,75 cilinder kell az egyik szememre, de egy negyed dioptriával erősebb szférikus lencsével majdnem ugyanolyan jól látok. Erősebb és kétszemes cilinder esetén már zavaróan életlen lenne a kép, ott csak tórikus lencsével lesz megfelelő a látásélesség.

2014. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!