Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Általában mennyiber kerül egy...

Általában mennyiber kerül egy szemvizsgálat az optikákban?

Figyelt kérdés
Főleg Veszprémben érdekelne, bár az Ofotért gondolom egységes, csak neten nincs fent. Egy mezei szemvizsgálat érdekelne, hogy mondjuk X forintért megmondják, hogy hány dioptriás (esetleg milyen cilinderrel és tengellyel, ha tórikus kell) kontaktlencsét rendeljek (neten olcsóbb sokkal).

2015. jan. 11. 15:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve úgy tudom, hogy egy adott személynek szemüvegből mindig erősebb dioptriájú kell, mint kontaktlencséből. Akkor a gép melyiket írja ki, mikor megmérik a fénytőri hibát?
2015. jan. 11. 15:33
 2/5 anonim ***** válasza:

Átlag 5000 ft, de ha rendelsz, szinte mindenhol úgy van, hogy akkor nem kérnek pénzt a vizsgálatra.

A gép a szemüveg dioptriáját írja ki, a kontaktlencsénél próba során derül ki, hogy mennyi dioptria kell. Nekem volt azonos dioptriás és eggyel gyengébb is. Mindegyikkel ugyanúgy láttam.

2015. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak mert már jó ideje kontaktlencsés vagyok, és eddig mindig szemorvos vizsgált, meg nála is vettem akkor már a lencsét, de rájöttem, hogy sokkal olcsóbb lenne, ha mondjuk másfél évente 1x megvizsgálnák a szememet az optikában, és azt a dioptriát rendelem akkor 1,5-2 évig. A lencse egyébként 2-3 ezer forint/dobozzal is olcsóbb lehet neten.
2015. jan. 11. 15:55
 4/5 anonim ***** válasza:

De azt csak tudod milyen lencsét hordasz most, az alapján már rendelhetsz a neten ugyanolyat.

Amúgy optikánként eltérnek az árak, van ahol 2000 van ahol 5-7000 is van... érdemes felhívni előtte és rákérdezni.

2015. jan. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de ha romlik, esetleg javul a szemem fél dioptriát, akkor már másmilyet kell vennem. Rövidlátó vagyok a huszas éveim elején, szóval van rá esély, hogy még változik.
2015. jan. 11. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!