Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hypermetropia (távollátás)...

Fruzsika93 kérdése:

Hypermetropia (távollátás) kialakulása felnőtt korban?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok és hypermetropiat állapítottak meg nálam. Jobb szemem +0,5 bal szemem +0,25. Azt szeretnèm megtudni hogy másnak alakult-e ki ilyen betegség ennyi idősen? És hogy lehet-e valamilyen más betegség előjele mint pl cukorbetegség?

#hypermetropia #távollátás felnőtt korban
2015. jan. 17. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:

22/f


Nekem nem távollátás hanem közellátás, másfél hónapja vagyok szemüveges. Finommechanikában dolgozom és folyamatosan csak magam elé bámulok illetve rengeteget kell néznem nagyítón keresztül. Szóval a szemem romlása szerintem bőven betudható ennek. Örülök is hogy csak -0.5 és -0.75-el megúsztam.


A rossz látás pedig nem a cukorbetegség előjele hanem konkrétan már a cukorbetegség egyik tünete is lehet. (mondjuk ez csak egy tünete, mellette azért még ott van jó pár dolog)


Illetve még a nem megfelelő vérnyomás is okozhat látászavarokat.

2015. jan. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) azért kérdeztem mert én úgy tudtam hogy távollátás azaz hogy valakinek pluszos szemüveget kelljen hordania (napközben is, nem csak olvasáshoz) gyermekkorban alakul ki és el is múlhat az idő múlásával. Nekem pedig most jött ez a dolog 21 évesen
2015. jan. 17. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!