Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyhogy romlik a szemem?

Hogyhogy romlik a szemem?

Figyelt kérdés

6éve szeemüveges vagyok, plussz. De ugy hallottam, hogy akinek a szemüvege plussz, az kinövi a rossz látást, akinek minussz, az pedig romlik.

De nekem plussz, mégssem javul, hanem romlik. Még serdülőkorban vagyok. És a szemem ahelyett hogy javulna, csak romlik. És egyre gyorsabban...létezik ilyen?



2015. febr. 15. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Tévedés az emberi dolog. Tehát, hogy a szemed idővel javulni fog minden hozzájárulásod nálkül, az a tévedések kategóriába tartozik.

A Youtube-n sok tréning található ennek a megelőzésére, ill. a korrigálására.

2015. febr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
A szemüveg rontja a szemed, ha nem viselnéd nem javulna meg ugyan, de nem is romlana. Nekem is rossz a szemem, évek óta mondják, hogy csináltassak végre egy szemüveget. Érdekes módon nem romlik a látásom, pedig kiskorom óta rosszul látok távolra. Testvéremnek van szemüvege és kb. 2 évente újat kell csináltatnia mert folyamatosan romlik a látása. Sajnos nem lehet neki megmagyarázni, hogy a szemüveg miatt romlik. Én a helyedben tuti hogy nem hordanám, hogyha nem vagy vak nélküle.
2015. febr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Diotria mennyi pontosan?

Sajnos nekem már olyan kb., hogy hordanom kell egész nap. -2be vagyok, mindkét szememre, serdülőkor nekem is. Azt mondták, majd ilyen 20-as évek elején, ha akarom, mehetek lézeres szemműtétre, most, hogy pluszosoknál is érvényes-e, vagy függ-e valamitől, azt nem tudom.

2015. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Előző vagyok, még azt elfelejtettem mondani, hogy ahogy nő az ember, -Állítólag- úgy romlik a szeme is, van akire ez érvényes, van akire nem.
2015. febr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kellene közelre eröltetni, hanem csak távolra, és szemüveg nélkül persze, ha nem akarod, hogy tovább romoljon.
2015. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!