Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan orvosolják a kancsalság...

Hogyan orvosolják a kancsalságot? És ha enyhén kancsal vok akkor romolhat-e a helyzet?

Figyelt kérdés
szüleim azt mondják h kancsal vagyok egy picit... szóval majd elmegyek orvoshoz csak kíváncsívagyok h mit tudnak vele csinálni.?
2008. aug. 23. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
az orvosság neve szemüveg.
2008. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha csak picit, azon (fiatal korban) segíthet a jobbik szem letakarása - és általában a szemüveg.

Komolyabb esetben műtét is lehet: nekiállnak, és elkezdik elvágni a szemmozgató izmot (persze nem az egész izmot, csak egyes rostokat belőle. Először azt, amelyik a legrövidebb...) és addig vágnak belőle, amíg a szem be nem áll helyes irányba.

2008. aug. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hamar kell elmenni orvoshoz, mert a kikezeletlen kancsalság később nagyobb gondot is okozhat. Nem tudom mennyi idős vagy, nekem 6 évesen derült ki a a kancsalságom, sok orvosnál jártam de kikezeltek és most már csak akkor látszik, ha hazudok ill. ha fáradt vagyok. Lett viszont egy következménye a gyerekkori leragasztásnak, úgy 38 évesen derült ki, hogy a két szemem által alkotott kép az agyamban nem áll össze sztereó képpé, nem dolgozhatnék számítógéppel. De ha már 38 évig nem zavart, nem vszínű, hogy még 38ig zavarna
2008. szept. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A strabizmus (kancsalság) azért lehet "veszélyes" mert a kancsalító szemtől átveszi a szerepet a helyén álló szem, ezáltal tompalátás alakulhat ki, valamint amint egyik válaszoló írja nem lesz sztereo kép az agyban. Amúgy szemüveggel nagyon jól orvosolható, ha az nem jön be az egyik szemet leragasztjáj, ka az se lehetőség van műtétre. De ha eddig senkinek nem tűnt fel még a szüleidnek sem, akkor nem hinném hogy ártalmas dologról lenne szó.
2008. szept. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
ÉN kancsalon születtem kiskoromban műtöttek meg leragasztás minden volt és mégis tompalátó vagyok és 30 éves és persze egy kicsit kancsi.
2008. okt. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2009. jan. 15. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!