Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyire valószínű, hogy a...

Mennyire valószínű, hogy a gépezéstől romlott a látásom?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdötött az egész...Olyanok okoznak problémát mint hogy a tőlem pár métterle lévő táblán nem látom rendesen a betűket....pl. az "O" betűt "C-nek" látom és úgy olvasom is! De ha olvasok valamit könyvben,monitoron vagy bárhól ott is ez a felállás....Eleinte aszt hittem a kialvattlansag miatt van ez deee nem....

Ha a gépezéstől van ez azzal lehetne "orvosolni" hogy a mostani 3-4 óra gépezest mondjuk a felére vagy a negyedere csökentem? Nem nagyon szeretnék szeműveges lenni bár szerintem ez miatt nem is lennék az... Úgye?!



2015. febr. 25. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a mai napig azt állitom, hogy a számitógépezéstől romlott le a szemem. Igaz ennek már 25 éve. Mindig jól láttam, aztán a suliban informatika is lett. És ezután kezdődtek a problémáim. Akkor még állitólag képernyővédők sem voltak. A lényeg azóta szemüveges vagyok. Hát orvosolni nem igazán lehet. Vannak akik azt állitják hogy szemtornával lehet javitani rajta.
2015. febr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Arrol hallotam.... Mármint hogy tartsunk szüneteket és pislogjunk többet....Végűlis ezek meg vannak de semmit sem javít... Mit tanácsolsz?
2015. febr. 25. 16:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor viszont muszáj dokihoz menni. Én sem akartam szemüveges lenni anno, nem is hordtam mindig csak tévéhez meg ha a suliban a tábláról kellett olvasni. Muszáj volt,mert nem láttam és úgy nagyon sz.r mikor állandóan a padtársadról kell irnod.. Aztán hordtam vezetéshez is mert muszáj volt, ha nem akartam ember helyett kukát vélni. :D Most meg már állandóan hordom, már anélkül nem is tudok létezni, mert elég sz.rul látok, és rájöttem,hogy igy jobb. Bár megjegyzem, felessel kezdtem, aztán mindig erősebb lett a szemüvegem. Ezt viszont a szemüveg számlájára irtam, hogy neki köszönhetően lett szükségem mindig erősebbre. Mintha megszokta volna a szemem egy idő után, aztán megint erősebb kellett. Mindig mikor újat irt a doki, azt vettem észre olyan mintha húzná a szemem, lehet nem is kellett volna erősebb, bár úgy éreztem. Fene tudja. Régóta megakarom csináltatni lézerrel, de mindig másra kell a pénz, meg félek is tőle kicsit.
2015. márc. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben...Már szüleim is mondták,hogy itt az ideje...Meglátjuk mi lesz!
2015. márc. 4. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!