Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan cseppentsek a szemembe?

Hogyan cseppentsek a szemembe?

Figyelt kérdés

Glaukóma elleni szemcseppet kaptam, amit minden este kell használni, de sokszor egyedül vagyok itthon este, nincs aki segítsen. Egyedül pedig nem tudom becélozni, hogy az alsó szemhéjam alá menjen.

Tegnap úgy próbáltam, hogy a szemem belső sarkába(az orrom felől) cseppentettem csukott szemmel, majd belepislogtam a szemembe a cseppet. Így is kifejti hatását? Mert ugye a szem hátuljába kéne mennie



2015. febr. 27. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
ez sokszor nekem se ment,én mindig megkértem valakit.Úgy is használ valamennyit,ha belepislogod a szemedbe,de kevesebbet.Célszerű lenne nyitott szemmel csinálni,lehúzni az alsó szemhéjat,és akár többszöri próbálkozás,amíg nem megy bele.Én mindig óvatosan nekiérintettem a "célpontnak" és függőlegesen felemeltem onnan a szemcseppet,hogy ne mozduljon el abból a képzeletbeli vonalból,ahol bele kell mennie.Mindig függőlegesen,hátrahajtott fejjel.Az a baj hogy ez tényleg nem egyszerű,de azért sok sikert
2015. febr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Háton fekve csináld. Előtte begyakorolhatod tükörrel is. A tükröt abba a kezedbe tartsd, amelyikbe a cseppentőt fogod majd. A másik kezeddel előrehúzod az alsó szemhéjat.
2015. febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Én lehúzom az alsó szemhéjamat, oda belecseppentem és belepislogom.
2015. febr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy szoktam, hogy lehúzom az alsó szemhéjam és belecseppentek 2-t, majd becsukom a szemem, lefogom a szemhéjam és forgatom a szemem, hogy eloszlassam a szemcseppet.
2015. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!