Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » MIt tegyek? Többi lent

MIt tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés

Szemüveges vagyok, már 6 éves korom óta, most vagyok 13. A szüleim nem engedik a kontaktlencsét, max. 16 éves koromban. Indokaik:

-Túl fiatal vagyok!

-Macerás!

-A szemüveg sokkal jobb!

Nem értem!! Apukám soha nem volt szemüveges, anyukám meg kontaktlencsét hord. 7 éve vagyok szemüveges, az életem több mint a felét szemüvegben éltem le, és most hogy meglett az új szemüvegem(amit utálok) besokkaltam, elegem van! Rengeteg mindentől meg vagyok fosztva, önbizalom hiányom van!Én nem bírom tovább! Hogy vegyem rá a szüleimet??

3-as diopriám van, az optikusom mondta hogy nem lenne túl jó a kontaktlencse a 3-ra, de nem érdekel. A lényeg az lenne, hogy jól érezzem magam a bőrömben, és szívesen lépjek ki az utcára, anélkül hogy úgy érezzem más vagyok! :(



2015. márc. 9. 19:04
 1/4 anonim válasza:

Én 14 éves vagyok és az a korhatár. Nekem sem akarták engedni a kontaktlencsét, de úgy vettem rá a szüleimet,hogy nem vettem fel a szemüveget mert zavart. A tanár meg szólt Nekik, hogy vigyenek el szemészetre, mert nem látom a táblát előröl sem.

Miért idegesit az új szemüveg? Lehet, hogy van még más megoldás is!

2015. márc. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért utálom.. Ha nem veszem fel, elkezdenek üvöltözni
2015. márc. 10. 06:43
 3/4 anonim válasza:
Miért üvöltenek? Mond meg, hogy idegesit és nem tudod elviselni (első vagyok)
2015. márc. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is 13 vagyok, és 9 éves korom óta van szemüvegem, de nem hordtam, idegesít, nem tetszek benne magamnak és nyomja a fülemet is. Mi pont most voltunk 9.-én kontaktlencsét csinálni, és NINCS korhatár! Nekem pik pak megcsinálták. A szüleidnek mondd azt, hogy nem tetszik, és hogy unod, + a kontaktlencse egész olcsó, mivel egy hónapi adag 8 000 ft, hol ott a szemüveg, amit általában fél évente csináltatnak belőle újat, az minimum 50 000.
2015. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!