Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért piros a betűk alsó...

Miért piros a betűk alsó széle és kék a felső széle az új bifokális szemüveggel?

Figyelt kérdés

Egy új bifokális komputeres+olvasó (komputeres felül, olvasó alul) szemüvegről van szó.


A problémám az, hogy az alsó, olvasón keresztül nézve egy szöveget, a szöveg betűinek alsó széle a szivárvány vörös árnyalataiban pompázik, a betűk felső széle viszont világos kékben. (Természetesen az alsó, olvasó része a lencsének nem az egész alsó felét veszi el hanem csak kb. 2/3-át, középről kifelé.)


A felső, komputeres rész tökéletesen működik, még azzal is tudok természetesen szöveget olvasni, semmilyen szín nem jelenik meg a betűk alsó vagy felső szélein.


Az eladó azt mondta először, hogy az új dioptriához szoknia kell a szememnek. Válaszként mondtam neki, hogy a jelenlegi fix fókuszú olvasó szemüvegemnek ugyanaz a dioptriája, tehát ez az ok kizárható.


Utána azt mondta, hogy a vékonyított mivolta a lencsének az oka ennek, és ezen nem is lehet segíteni.


Szóval mi a véleményetek, mit tanácsoltok, hogy mit tegyek?



2015. ápr. 3. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Kromatikus aberráció avagy színi eltérés

[link]

2015. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kössz az elméleti választ, ennyit én is tudtam. Én inkább gyakorlati választ keresek, magyarul, miért lehet ilyen hibája egy új szemüvegnek, munka minősége, anyag minősége vagy mindkettő?
2015. ápr. 4. 22:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen bármelyik lehet.
2015. ápr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!