Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 50 évesen is tisztán, élesen...

50 évesen is tisztán, élesen látok, ez normális?

Figyelt kérdés

50 éves vagyok, szerencsére fitt és egészséges vagyok, és talán ennek is köszönhető, hogy tisztán, úgymond kristálytisztán látok, tehát nem kell se távolra se közelre, valamint elég sokat hordok napszemüveget! Erről most is bebizonyosodtam, jogosítványom alkalmassági vizsgálatán hogy jól látok! Viszont 2 gyermekem van, 18 és 20 éves fiam, ők már régóta szemüvegesek! Ennyire jó genetikám lenne?

Válaszaitokat előre is köszönöm :)


2015. ápr. 15. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez van a batyúdban. Isten éltessen sokáig!
2015. ápr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen genetika, de jellemzően az ilyen eseteknél gyakran előfordul, nem tisztázott okok miatt a szem melanómás elváltozás. Amit minden esetben extractio bulbi beavatkozás szükségeltetik, jellemzően metasztázis mentes a betegség, valamint csak az egyik szemet érinti, így a betegek képesek a viszonylag normális élet folytatására, de emiatt adódnak térlátás nehézségek, pontosabban annak megszűnése. Jellemzően 50-60 év között alakul ki, a szemben színi elváltozás tapasztalható. A korai felismerése esetén a teljes gyógyulás várható, bár jellemzően kialakul az idegzsába, ami kellemetlen fejfájást tud okozni, de nem veszélyes.
2015. ápr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ez nem genetika.A gyerekeid gondolom egész nap a monitoron/telefonon lógnak már vagy 10 éves koruk óta. Te gondolom nem, és nem hinném h irodai munkád van. Milyen munkát végzel? szabadban dolgozol?
2015. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik!

Pont fordítva, én dolgozom sokat számítógép előtt, ők viszont nem, mégis nekik kell szemüveg :))

2015. ápr. 21. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!