Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 14 vagyok, kb 1 éve azt mondt...

14 vagyok, kb 1 éve azt mondt a szem dokim, hogy 16 éves kortol lehet kontaktlencsém, de csak sportolásra. Miért?

Figyelt kérdés

Akkor nagyon rá voltam álva a focira,ezért rákérdeztem rá a dokira és ezt mondta,nagyon idegeített,hogy nem látok abba is hagytam. Most -5 ös körül van(különböző a két szemem dioptriája) a szemem és már unom 5 éves korom óta a szemüveget,de utálom levenni ,mert nem látok.Sokan írják,hogy már 12 éves köruk óta van kontaklencséjük akkor nekem miért mondta a doki? Ez orvos függő,vagy hogy?

Nagyon szeretnék,apának is van nem tűnik túl bonyolultnak.



2015. máj. 9. 22:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

bocs a helyesírásért

Az orvostól függ vagy miért ennyire változó?

14/L

2015. máj. 9. 22:29
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem szívesen adják fiataloknak, mert ha nem veszed elég komolyan a biztonsági előírásokat, komoly bajod is lehet tőle. Persze ha elmész valamelyik nagy optikai boltba, ott valószínűleg felírják, ha a szemed alkalmas rá, náluk többet számít az üzlet, az orvosnak meg talán a biztonság.

Jó pár éve hallottam, hogy egy énekes nyilatkozott, aki fél szemére megvakult valami amőbától. Csapvízzel, vagy ásványvízzel mosta le a kontaktlencséjét, és ettől kapta a fertőzést.

2015. máj. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet most mit mondott? Nem akarlak elkeseríteni mert rád lehet hogy nem igaz, de ez egy bevett orvosi szokás hogy ha valamit nem lehet soha akkor azt mondják hogy 2-3-5 év mulva lehet majd. Csak letelik a 2 év és akkor is azt mondja hogy majd 2 év mulva megnézzük ujra.
2015. máj. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha kontaktlencsét akarsz akkor optikába menj és ott adnak. Próbalencsénél kiderül hogy bírja-e a szemed. A szemészek valahogy ellenzik a kontaktlencsét. Franc tudja miért. Ha tudod kezelni akkor semmi bajod nem lesz tőle.
2015. máj. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy veszélyes ,de az is veszélyes ha pl tesin telibe kap egy labda és szilánk megy a szemembe.(én ettől félek)

Én nem is tudtam,hogy lehet olyat,hogy doki azt mondja nem és a boltban meg igen ez így elég fura.

Nekem úgy rémlik hogy megkérdeztük azt az eladót(régebben) ahol a szemüvegemet csináltattuk,de ő is azt mondta hogy majd pár év múlva.

Akkor a dioptriám miatt nem engedik vagy miért?

Azóta nem is kérztem senkit,de ha olyan helyen járok majd rákérdezek meginn.

2015. máj. 10. 15:16
 6/14 anonim válasza:

Én is 14/L vagyok és van lencsém. Ne az orvostól kérj hanem menj el egy magán optikushoz az megcsinálja. Fél éve megvan és nincs vele baj pedig kézilabdázok és vágtak már szemen labdával és nem esett ki. Kényelmes praktikus viselet. Jobb mint a szemüveg. Csak készülj fel a betanításra mert ha nem nagyon mered kivenni/berakni akkor egy ideig ott leszel.:D Elősször az optikus fogja berakni de ne félj nem vészes. Ne zárd össze a szemed akkor mert neked meg neki is könnyebb a dolga ha bátrabb vagy.

Ha nem cylinderes a szemed akkor olcsón megúszod. Ha az akkor sajnos drága lesz.

2015. máj. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat.
2015. máj. 17. 18:30
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem az orvos epp, h azt mondta, h muszaj lencset hordanom h az lassitja a szem romlasat.(-6 dioptria)

16/L

2015. máj. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt meg hogy ? Ilyenről még nem hallottam. És ténleg nem romlik a szemed tőle? Mióta hordod,kor és dioptria?
2015. máj. 18. 07:09
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták, hogy lassítja a szem további romlását, mert rásimul a szaruhártyádra, így az nem tud nagyobb mértékben változni, görbülni, s ezáltal nem romlik a szemed olyan ütemben, mint szemüveggel.
2015. máj. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!