Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse: van itt olyan...

Kontaktlencse: van itt olyan aki már rendelt MÁS kontaktlencsét, mint amit felírt neki anno a szemorvos? Volt vele valami gáz?

Figyelt kérdés

Szerintetek rendelhetek olyan lencsét, ami

a) ugyanolyan átmérővel és görbülettel rendelkezik, mint a régi lencsém, csak nagyobb a víztartalma és az oxigénáteresztő képessége

illetve olyat aminek

b) 14, 0 mm helyett 13,8 mm az átmérője?



2015. máj. 11. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
rendelhetsz, csak nem biztos, hogy bírni fogja a szemed, jobban járnál, ha kérnél belőle próbalencsét az optikában
2015. máj. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rendeltem már 4 félét is, nos én szerencsétlen vagyok, egyik sem lett jó. Volt ami pedig teljesen minden adatában egyezett... mégsem bírta a szemem. Aminek meg más volt a görbülete az nagyon szúrt. Szóval én inkább azt mondom vegyél egy próbalencsét elsőnek.
2015. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok a híve az optikának, plusz sztem felesleges onnan megvenni, mert én megrendeltem netről ugyanazt (teljesen egy az egyben) lencsét, amit a dokitól, csak kevesebb, mint feleannyiért. (optika 17000 ft ápolófolyadékkal mert akció volt... netről meg 8000).

Évente kb elmegyek egy vizsgálatra h romlott e a szemem, stb de ott nem veszek lencsét, mert nem vagyok hajlandó plusz pénzt kidobni ugyanazért.

Egyébként a görbületek meg az átmérők elég fontosak, arra figyelj. Mondjuk én 8.6os görbületű lencsét hordtam kb másfél évig, majd a dokim szabadságra ment és a helyettes doki mondta, hogy nekem 8.9es kell... és akkor döntsd el hogy kinek van igaza amikor mindkettő lencse ugyanolyan kényelmes volt :D

Amúgy én is mindig neten vadászom (görbület, átmérő, dioptria után) hogy melyik nagyobb víztartalmú illetve melyiknek magasabb az oxigénáteresztő képessége, sőt, fényre érzékeny a szemem, így UV védelmet is figyelek, plusz most rendeltem kék fedőszínűt és akkor még az árban is legyen megfelelő, esetleg akciós vagy adjanak mellé ajándékot... de annyi oldal foglalkozik ezzel, hogy megtaláltam a megfelelőt, neked is menni fog.

Max ha bizonytalan vagy, elmész a dokihoz és kikéred a tanácsát, hogy neked ez jobban megéri, meg kíméli a szemed, és az átmérőről is beszélhettek :)

De összességében nem nagy dolog, ha bizonytalan vagy, keress olyat ami teljesen megegyezik azokkal az adatokkal amit felírt az optikus (csak nagyobb a víztartalma és az oxigénáteresztő képessége), és kész :)

2015. jún. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!