Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek ti hogy vagytok...

Szemüvegesek ti hogy vagytok ezzel? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Mennyire rossz a szemetek? Mióta hordtok szemüveget? Szeretitek? Csak kíváncsiságból. Kort és nemet is írjatok légyszi:)

2015. jún. 8. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:

14 éves koromtól -3D rövidlátó lettem. Kb. 35 éves koromig szemüveges voltam. Egyáltalán nem szerettem. Például mert télen bepárásodott ha hidegről melegebb helyiségbe mentem. Az iskolában még élcelődtek is a szemüvegem miatt. Ha úsztam akkor szemüveg nélkül nem láttam az orromig sem, legalábbis nem jól. Aztán megjelent idehaza a számos lézeres látásjavító klinika. Akkoriban még soknak tűnt az ára (100 000 Ft/szem) mert pont nem kerestem jól, de belevágtam. Mikor elvégezték a pár perces műtétet, még az orvosok is meglepődtek amiért örömömben úgy pattantam le a asztalról mint aki ezer éves börtönéből szabadult. Azóta jobban látok mint előtte szemüveggel. És azóta nagy becsben tartom az egészséget és mindazt ami a makulátlan egészséget lehetővé teszi, beleértve az internetes információkat is. És azóta gyakran eszembe jut hogy ha még egyszer 14 lennék akkor mérnöki helyett orvosi pályára mennék. Mert a gyógyítás és gyógyulás nagyszerű dolog.

47/F

---

Elképzelhető hogy nekem a gyerekkori tartós stressz okozta a rövidlátást.

2015. jún. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia!

nekem nyolc évesen volt meg az első szemüvegem. akkor még csak a jobb oldalon +0.25-ös, bal oldalon meg +1-es volt a szemüvegem lencséje. órán mindig fájt a fejem az olvasástól, és a betűk, számok időnként elhomályosodtak. nem tudtam koncentrálni az olvasásra, ezért elmentünk szemészetre. most 14 vagyok, és mindkettő lencse másfeles, szintén plusz. de ez nekem már gyenge, mert már távolra is kezd életlenné válni a kép, és megint fellép nálam a koncentráció zavar, meg a betűk homályosodása. tavaly voltam szemészeten, ott monták, hogy nagyon sokat fog még romlani a szemem, meg is becsülte, hogy a bal szemem akár még 6-os is lehet. ennek ellenére a jobb szememen pedig azt veszem észe, hogy javul a látásom. már tavaly 2-esnek kellett volna a lencsének, most már a ballra megtippelem, hogy 2.75 kell, a jobbra meg marad ez.anya most arra gyanakszik hogy rejtett kancsalságom van, mert sokszor cserélem fel a betüket, meg reggelduplán látok.

14/L

2015. jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bocsi elirtam. nem 2.75, hanem 2.5.
2015. jún. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy éve van szemüvegem, mindenki azt mondja, hogy szebb vagyok ha hordom :D

Csak -0,5-ös, semmi hátrányát nem érzem, mióta hordom, elmúlt a hónapokon keresztül tartó, kínzó fejfájás.

21/L

2015. jún. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat:) jöhetnek még:)
2015. jún. 8. 18:13
 6/9 anonim ***** válasza:

7 éves korom óta van és nem szeretem, ráadásul kb 10 éve vannak divatos keretek, előtte sokan nem is hordták azok közül akiknek kellett volna.

-4 mind a kettő szemem és kb 3 éve kontaktlencsém is van, így a legtöbbször azt használom.

2015. jún. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Tiszta szívemből gyűlölöm a szemüveget, 11 éves korom óta kell hordanom, állandóan csúfoltak miatta, úgyhogy 16 évesen elkezdtem kontaktlencsét hordani, most -3,5d mindkét szemem, 13 év után muszáj volt abbahagynom a kontaktlencsehordást. Ez még csak 2 hónapja van, azóta eléggé ki vagyok bukva, pláne az emberek reakciója miatt, mikor meglátnak a kukkerommal. A lézerre viszont nem vállalkoznék több ok miatt is.

29/N

2015. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

-1,75 és -2,75. Régen nem szerettem a szemüvegem, de mióta tök jó keretek vannak, azóta nincs bajom vele, szerintem jól áll (másook szerint is). Néha viszont macerás (pl. ahogy már írták, télen, mikor bepárásodik, vagy sportoláskor...).

Tizenpár éves korom óta hordok, most 24 vagyok. És lány:)

2015. jún. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

-4,5 és -6,5

régebben sokat szenvedtem miatta, sírtam is. a mai napig nem tudja senki, hogy ilyen magas a dioptria, kicsit szégyellem , még a barátomnak se mertem elmondani, kicsit úgy érzem magam mintha genetikai hibás lennék.

ha több pénzem lesz gondolkozok majd a lézeres műtéten de a videók a műtértől kicsit eltántorítottak

2015. jún. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!