Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az évek óta tartó folyamatos...

Az évek óta tartó folyamatos fáradtságérzetet okozhatja szemprobléma?

Figyelt kérdés
Valakitől hallottam, vagy valahol olvastam (már nem emlékszem), hogy a szemproblémának az egyik tünete lehet az állandó fáradtság. Ez igaz, vagy csak ritka esetben fordul elő? Csak mert feleslegesen nem mennék el a szemészetre, így is annyi orvoshoz járok a fáradtságom miatt, hogy már semmi másra nincs időm. Van valaki, akinek ugyanez volt a problémája, vagy tud ilyen esetről?

2015. jún. 24. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Általános iskolás koromban kb. 6-tól 8-ikas koromig csak a táblát nézve használtam a -3D-s szemüvegem. Hát tényleg mindig fáradtnak éreztem magam, ami lehetett attól hogy más esetben nem használtam. Aztán utána folyamatosan használtam, valamint lézeres látásjavításon is átestem. De mindegyik esetben ha nem kellett erőlködnöm a tiszta látás miatt, akkor nem éreztem azt a fáradtságot amit az általánosban.

Ha ma a jó szememre egy +3-as szemüveget téve járkálnák, szerintem a nap végére ugyanúgy elfáradnák ahogy a homályos látással általánosban. Mert még az is erőfeszítés lenne ha a néhány méterre lévő embert kell felismernem.

Egy szemvizsgálatra menj csak el ha úgy érzed homályosan látsz. Vagy ha más látásproblémára gyanakszol. Néhány optikai üzletben ingyenes szemvizsgálat is van. A rendelőben is az, csak előfordulhat hogy az optikai üzlet előnye hogy nem kell sorban állni.

2015. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Épp az a baj, hogy nincs semmilyen más tünet, amúgy tökéletesen látok, csak emiatt gyanakodtam erre. Ettől függetlenül előbb-utóbb tényleg elmegyek majd szemészetre...csak már elegem van az orvosokból. :D Köszi, hogy írtál!
2015. jún. 24. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!