Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Úszkáló foltok vannak a jobb...

Kirpa kérdése:

Úszkáló foltok vannak a jobb szememben. Korral járó probléma ez?

Figyelt kérdés

A jobb szemembe kuszaszálak , külömböző alakzatu foltok uszkáltak, köztük még a csikóhal formáju is volt.

De egyek pillanatról a másikra.nagyobb mennyiségü folt jött elő és szerintem szétrobbant . Most ugy látok mintha sűrű szitán néznék keresztül . De azon belül még meg maradtak az uszkáló külnböző foltok is. ORVOSHOZ MENTM AZONNAL VELE. AZT A VÁLASZT KAPTAM, ÖREDKORI PROBLÉMA MAJD MEGSZOKJA A SZEMEM.

VALÓBA????



2015. júl. 17. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:

szkláló foltok lehetnek fiatalon is, megszokni nemigen lehet, legfeljebb a rossz érzést csökkentheted ha nem figyelsz oda rá és ha kimész napsütésben, világosban, akkor napszemüveget veszel fel.

Amúgy ha úgy látsz, mintha sűrű szitán át néznél, az már elég durva, rendesen megvizsgáltak? Volt pupillatágítás?

2015. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szita = hátsó üvegtesti határhártya

Ez fiatalabb korban rá van tapadva a retinára, ekkor mivel fixen áll, nem mozog a rajta lévő kollagén rosthálozatot kiszűri az agyad. (ugyanúgy ahogy a szemfenék ereit is kiszűri)


Később ez a hártya eltávolodik a retinától. Rövidlátóknál korábban (mivel ott a szem nyúlik meg hátrafelé, a Retina megy hátrébb).


És ahogy leválik elkezd himbálózni a Retina előtt = Szitán keresztűl látás. A mozgó struktúrát már nem tudja kiszűrnia az agy mint a korábbi letapadt fix hálót. Szép lassan ez jobban eltávolodik a retinától és akkor már kevésbé lesz zavaró. Jó lassan, évekbe telik!

2015. júl. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy ezek baktériumok, de nem kell velük foglalkozni. Azért ha napokig így van, akkor érdemes egy másik orvost is felkeresned szerintem.
2015. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, a meg nyugtató jó üzeneteket . Valóban felszívódott minden ,jó , majdnem minden és nem zavarja a látásomat.

Igaz a szem orvos nem tudott , HATÁROZOTT MEG NYUGTATÓ VÁLASZT ADNI .

Köszönöm

2015. aug. 27. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!