Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetek utasszállító pilóta,...

Dávid057 kérdése:

Lehetek utasszállító pilóta, ha színtévesztő vagyok?

Figyelt kérdés
A zöld-piros szint nem látom rendesen.

2015. júl. 22. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem, több olyan jelzés is van, aminél piros-zöld váltás van. Még hivatásos sofőr sem lehetsz, csak ún. úrvezető.
2015. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
sajnos nem lehetsz mert a repülésben sok zöld és piros szín
2015. júl. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. júl. 23. 09:03
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Egyáltalán nem biztos, hogy nem lehetsz!

Ahány színtévesztő annyiféle. Magyarországon egy középkorból visszamaradt rendszer miatt, nem nagyon vizsgálják a színtévesztés milyenségét, csak a tényt állapítják meg. Aztán dugdoshatod a lóvét az orvosoknak egész életedben... jó ez így nekik.


Ausztriában pl. hivatásos jogosítványod is lehet! Megállapítják a színtévesztés fokát és egy orvosi bizottság megadhatja az engedélyt. Tipikus a férfiakat 8%-ban érintő vörös/zöld színtévesztés. Magyarországon 400.000 ember!!! Ez gyakorlatilag annyi, hogy azokat a k.baszott ábrákat nem látod, de egyébként az életben se te, se a környezeted nem vette észre, hogy valami gond lenne, egészen az ábrákig... Ezzel a színtévesztéssel általában lehet hivatásos jogosítvány, alapos vizsgálat után.


Magyarországon dr. Ungváry Lilla, szemész és repülőorvos segíthet neked.

[link]

[link] magamrol/

lásd publikációk

2015. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ez nagyon jó hír számomra!
2015. júl. 26. 22:33
 6/10 anonim válasza:
99.9% hogy nem lehetsz pilóta. az egyik ismerősöm a sötétkéket a sötét lilával keveri és nem lehet pilóta!
2015. júl. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utasszállító gépekre csak önköltségen képeznek, ami 2,5-3 millió. Színtévesztéssel senki sem fog alkalmazni, nem is kezdheted meg a képzést, mivel több lámpa is van, ami piros-narancs-zöld jelzéses, illetve a műhorizont is gyakran zöld-piros, barna-piros, barna-narancs.
2015. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom aktuális-e,vagy jutottál valamire azóta...én most olvastam az orvosi feltételeket és azt írták,hogy ha a színtévesztő sem kizáró ok,csak bizonyítanod kell,hogy color safe vagy, akármit is jelentsen ez. Gondolom egy sokkal hosszabb vizsgálást igényel,hogy megnézzék hátráltat-e (ugyanis a színtévesztésnek is sok fajtája van)
2016. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Utasszállító pilótáknál nagyon magasak az elvárások, színtévesztés kizáró ok.


Piros-zöld tévesztés még a legkisebb mértékben is veszélyes, mivel a navigációs fények ilyen színűek! Ha látsz egy piros villogó fényt a teljes sötétségben vagy a ködben, akkor elsőbbséget kell adnod neki; ha zöldet, neki kell majd kitérnie. Ez alapján tudod eldönteni azt is, hogy a másik gép feléd jön-e, ami veszélyes, vagy egy irányba repültök.

A futópályákon is rengeteg zöld-piros jelzés van, ha ezeket nem tudod kapásból megkülönböztetni, akkor könnyen tragédia lehet a vége.

Meteorológiai radaron is szerepel a két szín, de más kijelzőkön is előfordul.


A teljes képzés jó pár millióba kerül, mivel a legelején kell kezdeni, s rutint is kell szerezni a különböző szinteken.

2017. jún. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A színeknek jelentésük van, némelyiknek komoly jelentése van és életekbe kerülhet, ha összetéveszted ezeket a jelzéseket (a színüket)

Vitorlázó pilóta vagyok, nagygépes repülés a cél, szimulátoron (nem Microsoft FS2004 vagy FSX) már sokszor repültem A320-al és 737-el, mindig csak vészhelyzeteket gyakorlok, nagyon oda kell figyelni és könnyű téveszteni...

2017. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!