Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet hogy megjavul a szemem?

Lehet hogy megjavul a szemem?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta szemüveget hordok.

Most 17 éves vagyok.Arra lennék kíváncsi ,hogy lehetséges-e hogy egy jó szemész megfelelő lencsét felírva megjavul a szemem.Szóval hogy nem kell hordanom szemüveget.


Nem tudom ti hogy vagytok vele szemüvegesek/rosszul látók,de engem nagyon idegesít hogy még a TV-t se tudom nézni szemüveg nélkül,mert homályosan látom az arcokat,nem tudom azt se elolvasni pl.az RTL feliratot.


nagyon elvagyok keseredve,hogy ennyire rossz a szemem.:((


szóval lehetséges hogy egy profi szemész egy jó lencse felírással megjavítja??



2015. júl. 26. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Nem, attól nem fog megjavulni, mert ez genetika kérdése. Nekem pl tökmindegy volt , hogy mit csinálok, szemüvegben, vagy anélkül vagyok, ugyanúgy romlik tovább, egyszer majd megáll.
2015. júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

Nem, ez nem lehetseges.


Egyeduli lehetoseg a muteti korrekcio.

2015. júl. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Ha edzed a szemed (izmok, fókusz), akkor persze, hogy lehet.

Szemésztől ne várj csodát, az vagy szemüveget ad, amitől csak romlik a látásod, vagy fel akar vágni. :)

2015. júl. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem régen szemüvegem volt, -0.5 mindkét oldalon, aztán váltottam kontaktlencsére. De nem nagyon hordtam, csak amikor valami miatt muszáj volt.

Tornáztattam a szememet úgy, hogy időnként befogtam az egyik szememet, és a másikkal próbáltam fókuszálni, hogy ne lássak homályosan. Aztán fordítva.

Vagy néha olyat is csináltam, hogy ceruzát a kezemben tartottam, a hegyét néztem fél szemmel, és közelítettem a szemem előtti 10 cm-ig, majd távolítottam amilyen messzire tudtam. Közben a szememmel fókuszáltam rá, tornáztak a szemizmaim. Persze mindkét szememmel.

Egy idő után a jobb szemem teljesen rendbe jött, tökéletesen látok vele, a bal szememre pedig -0.25-ös lencsét hordtam néha. Mostanra már arra sem kell korrekció, mert csak egy kicsit látok vele homályosan, amit már nem lehet lencsével korrigálni, és bízom benne, hogy nemsokára tökéletes lesz az is.


A fenti gyakorlatok azért is jók, mert ha homályosan látsz, akkor a két szemmel látott képet korrigálni próbálja az agy, viszont ha csak egy szemmel nézel, akkor a szemed is próbál javulni.


Teneked mennyire rossz a szemed? Én javasolnám, hogy próbálj kontaktlencsét hordani, mert akkor könnyen tudsz gyengébbre váltani, ha már javult a szemed, persze úgy értem, hogy szemészeti kontrollvizsgálattal időnként.


Viszont szemüveggel állandósul a látáshiba.

2015. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Remelem olvassa valaki 12vagyok és elég rossz a szemem. A legutolsó tol kérdeznem hogy szemüvegen vagy a nélkül csinálnjam illetve nem hordhatok kontaklencset. Mit tegyek?
2020. márc. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!