Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tévedhet az optikus?

Tévedhet az optikus?

Figyelt kérdés

Ma voltam egy cégnél a szemüvegemen a papucsokat lecserélni. Az optikus mondta, hogy amíg lecserélik, megnézi a szememet, hogy nincs-e változás. Először kedves gesztusnak gondoltam.

A végére kisütötte, hogy romlott a szemem és még szemtengelyferdülés (0.50 vagy valami ilyesmi) is van a jobb szememben.

Megjegyzem a szemüvegemmel tökéletesen látok, nem húzza a szememet, semmi változást nem észleletem a látásomban.

Ráadásul kb. 6 hónappal ezelőtt voltam ilyen vizsgálaton, ott semmit nem mondtak a szemtengelyferdülésről.

Tévedhetett a fiatal optikus?


2015. júl. 28. 12:18
 1/7 Duenna ***** válasza:
Az optikus fel akarja lendíteni a szemüveg eladást, ezért próbálkozik ilyen hátsó dologgal. Ha jól megvagy a régi szemüvegeddel, akkor ne engedd, hogy rád tukmáljon még egy szemüveget. Mondd azt majd ha úgy érzed, hogy ez a meglévő szemüveg már nem lesz jó, akkor visszjössz hozzá új szemüveget csináltatni.
2015. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lehet kamuzott, hogy csináltass új szemüveget. én is most csináltattam új szemüveget, meg bemérettem ott az optikussal, hátha. az lett a vége, hogy cilinderes lett a jobb szemem. közbe meg 10 éve járok szemészetre minden évben és soha nem volt szó még cilinderről.

de amúgy jobban látok az új szemüvegemmel.

2015. júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem is cilinderes szemüvegről/kontaktlencséről beszélt. Na meg arról, hogy -0.50-öt romlott a szemem. Holott kb. 6 éve ugyanúgy -2.25-ös szemüveget/kontaktlencsét hordok és nincs vele gond, vagyis nem érzem.

Szóval nekem is az a gyanúm, hogy palira akart venni és le akart volna gombolni rólam pár tízezret.

2015. júl. 28. 12:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Inkább szemészeten nézesd meg a szemed ha új szemüveg kell.
2015. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Optikus nem szemész. Igen tévedhet.
2015. júl. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a szemész sem isten, ő is téved. nekem mondta az optikus, hogy elég nehéz észrevenni nálam a cilindert, mert csak fél dioptriás a szemem alapból és a cilinder is. de az optikus akkor is kiszúrta. ráadásul a rendelőkben nagyrészt futószalagszerű a rendelés, így ha nem elég alaposak könnyen nem veszik észre. de az optikus kiszúrta.
2015. júl. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én eredetileg meg sem akartam nézetni a szemem, mert nem az volt a célom, amiért odamentem.

De gondoltam, ártani nem árt, ha megnézi és megnyugtat, hogy semmi változás nincs. Ehhez képest lett minden, fél dioptriás romlás (amit nem érzékeltem és nem érzékelek most sem), szemtengelyferdülés....

2015. júl. 28. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!