Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tanácsos-e két szemüveget...

Tanácsos-e két szemüveget felváltva hordani?

Figyelt kérdés

Az újabb szemüvegem elég sokba került. A régi már kicsit kopott. Nem teljesen egyforma a dioptria, de nem is ez a fontos. Amikor az újat megkaptam, pár napig nagyon szokatlan volt, majdnem orra estem benne, de megszoktam. Ha a régit hordanám bizonyos helyeken, pl. strandon, az nem tenne rosszat a szememnek, hogy nem azt hordanám, amihez hozzá vagyok szokva? A régiért nem annyira kár, ha véletlenül ellopnák, amikor leteszem, míg úszni megyek.


Viszont szemüveg nélkül nem sokat látok, ezért sem akarnék addig szemüveg nélkül lenni.



2015. júl. 28. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne hord felváltva. Csak az újat!
2015. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem annyit ki lehet bírni, hogy ha nagy néha strandra mész, akkor inkább azt vigyed.

én kontaktlencsét meg szemüveget hordok felváltva, az jóval nagyobb különbség, és nincsen velük semmi bajom.

2015. júl. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor tanácsos, ha ugyanolyan a dioptriájuk. Nekem két egyforma lencsés van, tök különböző kerettel, és felváltva hordom őket, mikor milyen kedvem van. Plusz vannak, akik felváltva hordanak kontaktlencsét és szemüveget a megfelelő dioptriával. Ettől semmi bajod nem lesz. De ha eltérő a dioptria, az azt jelenti, hogy a régi már nem "érvényes" a szemedre, az új korrigálja rendesen a látásodat, szóval azt kellene hordanod.
2015. júl. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nee, nekem így romlott a szemem hamar. Volt a szemüvegem, meg az aktuális dioptriás kontaktlencsém.
2015. júl. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jó, akkor ez inkább felejtős, köszönöm!

Van dioptriás úszószemüvegem is, ott mindkét lencse fél számmal gyengébb, mint a szemüvegen, pont azért, mert ott nincsenek fél dioptriák, csak egészek. Gondolom, ha ez nem lenne jó, akkor nem csináltatták volna meg az optikában az úszószemüveget. Azzal nincs gond akkor, ugye?

2015. júl. 28. 21:44
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem egy-két órás viselésnél semmi gond, hiszen úgysem jársz vélhetőleg naponta úszni.
2015. júl. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát víz alatt amúgy sincs tökéletes éleslátás, víz fölött meg azért nem hordja az ember annyi ideig, hogy gond legyen. :)

A szemüvegcserélgetést viszont nem ajánlom én se. Még ha nem eltérő a dioptria, akkor sem túl jó, mert minden keret kicsit más, ezért az optikájában is van eltérés, meg kell szokni. Van akit nem zavar és tudja váltogatni, de ez a ritkább eset. :)

Az új szemüveg pár napig furcsa, de meg fogod szokni. És ha a régit nem lopták el, szerintem az újat se fogják. :)

2015. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát, én nem bízom az emberekben. A keret miatt biztos képesek még a szemüveget is ellopni...

2015. júl. 29. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!