Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Illesztés nélkül tanácsos...

Illesztés nélkül tanácsos újfajta kontaktlencsét hordani/kipróbálni? Lehet baj belőle?

Figyelt kérdés
Jelenleg Air Optix Aqua lencséket használok több, mint 1 éve. Bár sajnos szemszárazságra kiváló lencseként van hirdetve, nekem elég speciális a szemem ilyen szempontból, nem vált be. Egy-egy hosszú nap után alig várom, hogy hazaérjek és kivegyem (ilyenkor gyakran elég hozzáérni és kb kiugrik a szememből), de van, hogy már 2-3 óra hordás után is zavar. A műkönny csak időlegesen (értsd: 5-10 perc) segít a problémán. Az ez előtti lencsém után kiváló volt, de mára eljutottam oda, hogy kibontom a havi lencsémet, de csak akkor hordom, amikor nagyon muszáj (pl. edzés, buli). A Coopervision Biofinity lencséit néztem ki, amik minden értékben jobbak az Air Optixnál. Szerintetek lehet baj abból, ha illesztéses vizsgálat nélkül vásárolnék belőlük és kezdeném el hordani? Előtte mindenképp elmennék egy szemvizsgálatra, de 1.ahova járok, nincs ilyen lencse 2.alternatíva (elméletileg ugyanez a termék csak private label csomagolással) próbalencse horror áron (majdnem a 3 havi adagot megveszem az árából - neten rendelve). A Biofinity lencse 0,2mm-el "keskenyebb".

2015. okt. 17. 02:58
 1/8 anonim ***** válasza:

nem tudom, hová jársz, de ha iWear Oxygen lencséjük van, az ugyanaz, mint a Biofinity


amúgy, ha kijön magától, akkor nem jó a görbülete, én most kaptam újfajta napi lencsét a régi 8,6 helyett 8,5öset és pont ugyanaz a bajom, mint a tiéd, kiszárad és kiesik


menj el illesztésre, javaslom, hogy egy nagyobb optikába pl vision express

2015. okt. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem görbülettel nincs baj, ezt bemérték amikor kaptam, kontrollon is voltam vele később. Egyszerűen csak borzalmasan száradós a szemem. Magától nem esik ki, úgy értettem csak, hogy nem kell kiszedési szeánsszal szarakodni (szemhéjakat szét, lencsét lehúz becsippent, kiszed), mert kb hozzáérésre kijön. :) Nekem is 8.6
2015. okt. 17. 11:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a lencsék még akkor is máshogy viselkednek, ha az értékeik ugyanazok. Lehetnek hajszálnyi eltérések és bizony ennyi miatt is kényelmetlen lehet, sőt, hosszú távon gondot is okozhat. Arról nem beszélve, hogy ha az alapanyag más, az akár súlyos allergiát is kiválthat. A szemed sem ugyanúgy bírja, úgyhogy a heti, kétheti kontroll is fontos a próba alatt. Van, amit te csak akkor érzel, ha már nagy a baj, de egy vizsgálatnál kiderülne. :)

Én azt ajánlom, hogy keress fel egy másik optikát, ahol megvizsgálnak, több szem többet lát, lehet ajánlanak olyat, ami jobban beválik. Eleve ha ennyire szárad a szemed, lehet a könnyfilm minősége sem megfelelő és nem is viselhetnél lencsét - legalábbis egy darabig. Érdemes lenne ezt is nézetni.

De a mostani lencséről sem kéne lemondani, lehet nem azzal van baj, hanem a folyadékkal. Mit használsz? Ugyanis nagyon nem mindegy. Lehet elég lenne azt leváltani.

2015. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Annyi a gond hogy a lencsék anyaga is más, még ha az értékek jobbak, vagy ugyanazok attól még nem biztos hogy az neked jó lesz. Szóval rendelhetsz, kipróbálhatod, de van rá esély hogy hordani sose tudod majd. Én így jártam 3x, szóval már megtanultam hogyha új lencsét akarok akkor előbb optikába megyek. Jelenleg októberben sok helyen van ingyen vizsgálat is, mivel a látás hónapja vagy mi ez... vizsgálathoz ingyen próbalencse is jár. Biofinity meg mindenhol szokott lenni, max más néven, az nekem pl marha kényelmetlen volt. Acuvue az egyetlen ami bevált, de egyik ismerősömnek meg ez esik ki a szeméből mindig...
2015. okt. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Bausch&Lomb folyadékot használok, állitólag elég jónak számít, amikor a noname optikasrol valtottam erre, érezhető is volt. Két kérdés: hol adnak ingyen próbalencsét? Ahol eddig érdeklődtem a vizsgálat (október lévén) ingyen lett volna, a lencse sajnos nem. Az iWear Oxygen tényleg maximálisan azonos a Biofinityvel? Csak ha ezt a lencsét próbálom be optikában, utána rendelhetem-e a Biot..
2015. okt. 18. 02:31
 6/8 A kérdező kommentje:
(B+L BioTrue a folyadék neve)
2015. okt. 18. 02:33
 7/8 anonim ***** válasza:

BioTrue nem a legjobb választás a lencséhez, a kevésbé ajánlottak között van elvileg. Szóval lehet tényleg ez a fő gond. Próbáld ki a Solo Care-t vagy még inkább a PureMoist nevűt.

A próbalencsét ingyen kell adniuk, amiért pénzt szoktak kérni, az az illesztés, a folyadék, a tartó, a kontroll. De ez is csak 2-3 ezer forint szokott lenni. Azzal sem jössz ki olcsóbban, ha magadnak rendelgetsz - főleg, ha potyára, - szerintem ennyit mindenképp megér a látásod, nem? :)

2015. okt. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megérni megér, megyek is jövőhéten, a dilemma már csak az, hogy találják olyan optikát, ahol van készleten és azonnal tudnak adni, mert a mostani adag szerdán lejár!:) Ezt a BioTrue folyadékot az Auchan optika részlegénél vettem még valamikor. Egyetlen általam ismert folyadékra mutattam rá, a Solo Care Aquara (amit írtál is), az optikus mondta, hogy az elég középminőség, a Bauch-t vagy az általad említett másikat válasszam a lencséhez. Kb. egy árban voltak (a Solonal lényegesebben drágábbak ha jól emlékszem), nekem ez volt a szimpatikusabb:) szóval csak nem olyan rossz minőségű
2015. okt. 18. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!