Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemem állandóan érzékeny a...

A szemem állandóan érzékeny a napfényre. Nem csak a verőfényes napsütésben releváns ez, hanem félszürkületnél is? Mindig?

Figyelt kérdés
napszemüvegben járók reggel 7 után. Ez mitől van? Érdemes vele szemészhez mennem, ha ismert szimptóma, van rá valami szemcsepp vagy valami? Mert nagyon aggasztó.
2015. okt. 31. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Fényérzékeny vagy van egy osztálytársam akinek olyan betegsége van hogy az írisze nem reagál a fényre ezért folyamatosan tág és eléggé killodik az erős fényben szegényke :D

Szerintem nézesd meg egy szemésszel veszteni nem vesztesz vele :)

2015. okt. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyébiránt sajnálatos módon jobb szememre szemtengelyferdülésem van befele és felfele 5 fokot. Voltam Baján és a budapesti Mária utcában, mindkét helyen azt mondták hogy 10 fok alatt nem érdemes megműteni. De esténként olyan tüneteim is vannak, hogy közelre nem látok rendesen. Kontaktlencsét viselek. a pupilláim is rendellenesen tágak. (mesterséges fény alatt, vagy ha nappal bemegyek egy zárt térbe, alig látszik a szemem színe ahogy leszűrödik a természetes napfény). A szemerm mindig begyullad, kiszárad, és olykor fáj is. 3szor volt szaruhártya gyulladásom emiatt.
2015. okt. 31. 17:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Leírtad az okot: tágak a pupilláid. Ez azt jelenti, hogy erős fényre nem tudnak kellőképpen szűkülni, tehát sok fény jut be a szembe és gyorsan lebomlik a látóbíbor, ami tulajdonképpen a látásért felelős kémiai vegyület. Ugyanez a helyzet az idős embereknél is, akiknek a meszesedett erek miatt nem képes megfelelően szűkülni a pupilla.
2015. okt. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha mindig begyullad a szemed, akkor jobb lenne ha szemüveget viselnél és elhagynád a kontaktlencsét, szemszárazságra használj műkönnyet.
2015. nov. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!


saját tapasztalat:

fényérzékenység miatt kezdtem napszemüveget hordani.

mi lett a következmény? a napszemüveg mögött sokkal jobban kitágult a pupilla ami miatt persze még fényérzékenyebb lettem, ha levettem a napszemüveget... ez egy önmagát gerjesztő folyamat, az ember egyre jobban rászoktatja magát a napszemüvegre...


aztán szép lassan leszoktattam magam a napszemüvegről, mivel van egy egyhe rövidlátásom, -1,25 és a szemüveglencsém polikarbonát, így az UV-védelem megvan. ma már alig hordok napszemüveget és a fényérzékenység is megszünt.


szóval az is lehet, hogy a napszemüveggel leszoktattad a pupilládat a reagálásról, szép lassan vissza kellene szoktatni!

2015. nov. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!