Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Napszemüveghez hasonló szemüve...

Napszemüveghez hasonló szemüveg, mely szűri a fényt, de nem mint egy napszemüveg sötétít így éjszaka is használható?

Figyelt kérdés

Aki látta a teleshop-ba azt a fényszűrő kis műanyagot vagy nem tudom mit, amit a kocsikba fel lehet rakni magad elé éjjel/nappal és szűri a fényt így tisztábban látszik minden, na nekem egy ilyen szemüveg kéne.

Érdekelne, hogy van e ilyen és ha igen, hol kapható és milyen áron?

Azért itt kérdezem, mert nem is tudom, hogy mit írjak be a keresőbe révén hogy itt is nehezen tudom kifejteni, mire gondolok.

Egyébként kerékpározáshoz kéne, ugyanis a napszemüveg nagyon jó szélvédő és egyben persze fényszűrő is, de sajnos éjjel nem tudom használni, pedig akkor is jó lenne, ha nem fújna a szél minden szart a szemembe.

Válaszaitok köszönöm előre is!



2015. dec. 12. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Teleshopos vackot ne vegyél!!

Monokróm szemüvegnek hívják az ilyet. Decathlonban egész jó áron lehet kapni. A múltkor 6 vagy 7e-ért láttam akciósan.

2015. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Polár, polaroid szemüveg.

Cormorán Pro Carp

Így írd be a googliba

2015. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat, és akkor csak a tisztánlátásom kedvéért, ez akkor tulajdonképpen napszemüveghez hasonló szűri a fényt, csak nem sötétít be mellé, így éjszaka is fel tudnám venni.
2015. dec. 13. 09:37
 4/6 A kérdező kommentje:

Meg még egy kérdésem lenne, hogy én általában 1000 és 3000 körül vettem napszemüveget, amik jól szűrték a fényt, célnak megfeleltek, ezeket megéri megvenni 9000-10.000-ért olyan szempontból, hogy mennyire szívósak, mert tokot rendszerint sokszor nem adnak hozzá, másrészt pedig azt nem minden esetben lehet zsebben hordani a mérete miatt, és nem biztos, hogy mindig a táskában vagy valahonnan akarom előkotorászni.

Tehát ilyen ár mellett azért valami olyanból rakták legalább össze, hogy ha zsebben van, nem fog meghajlani a keret, kilazulni/kiesni a lencse, a csavar kilazulni stb.

3 napszemüvegem közül mondjuk csak eggyel történt meg ez, viszont az az egy volt a 3 közül a legminőségíbb, a többi egyszerű műanyag 1000-2000 forintos volt.

2015. dec. 13. 09:41
 5/6 anonim ***** válasza:

létezik még a fotokromatikus rendszer is. ez fényre sötétedik.és értelem szerüen sötétben pedig világosodik...

én 15 ropiért vettem szemcsit kaptam hozzá tokot,és a cserélhető lencséknek (3db) pedig zacsi is van.mondjuk a keret nem tenném ki nagyobb erő hatásoknak,de ha nem zaklatja valami (ráülés,stb ) akkor elvan a zsebben.

2015. dec. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tényleg. Fotokróm és nem monokróm. Bakker ezt benéztem. :)


A polariod az amelyik kiszűri a tükröződéseket. A lényege, hogy egy sima napszemüvegben látod a tükröződést, de a polarban nem. Nekem 3-as van azt egészen késő délutánig tudom használni.


A fotokróm, viszont nem szűri a fényt csak fényre sötétedik.

A kettőt egyben én nem tudom, hogy van-e.


Érdemes venni egy normális polar szűrős szemüveget, vagy egy fotokrómot. A decathlonban jó árban van mindkettő.


Linkelni azért nem tudom, mert a weblapon nem pontos infók vannak fent. Én is az üzletben szembesültem vele, hogy amit a neten fotokrómnak írnak az valójában nem az a dobozon található tájékoztató alapján és valóban nem is sötétedett a fényben. Viszont ott meg tudod nézni, hogy milyen típus van a polcon.

2015. dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!