Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan előzzem meg a szemem...

Hogyan előzzem meg a szemem romlását?

Figyelt kérdés
15/L vagyok, és a vizsgálaton kiderült, hogy a bal szememre homályosabban látok- nem tudtam elolvasni a kisebb betűket. Nem vészes, nem kell szemüveg, de már felfigyeltem rá, hogy fáradékony a szemem. Különösen az irritálja, amikor a suliban vetítenek a digitális táblára, ezért besötítenek, hogy látszódjon. Ugyanakkor a homályban írnunk kell a füzetbe, és nem hiszem, hogy a világító vászonról a füzetbe pislogva kellemes a szememnek :( Most egy fél órát bújtam egy könyvet, és úgy érzem, ez megerőltette :/ Persze a tanulást olvasás nélkül nem lehet, de pl. szabadidőmben mivel foglalkozzak, ami nem fárasztja?

2015. dec. 14. 19:38
1 2
 1/12 szamo77db ***** válasza:
16%
Legelőször el kellene menni szemészeti szakrendelésre. Az ottani vizsgálatok megmutatják, hogyan tovább.
2015. dec. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

dehogy mutatják meg.

látod, hogy vizsgálaton derült ki, hogy mi a helyzet.

az orvos nem foglalkozik a gyógyítással, max. felír egy szemüveget, de ez egyelőre nem kell.

Tehát a lényeg: hogy sokat kell távolba nézni.

ha mindig közelre nézel (számítógép, telefon, könyv) akkor a szemed a rövid távot szokja meg.

sokat sétálj, és nézz messzire. ha számítógép előtt kell ülnöd, akkor is tarts szüneteket, és nézz messzire.

lehetőleg kevés tévét/számítógépet nézzél, és kerüld a neonfényes helyeket.

2015. dec. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) voltunk szemészeten, ott mondták, hogy nincs különösebb baj és nem kell szemüveg. Ezért kérdeztem a megelőzésre tanácsokat. Köszi a hasznos választ, második!
2015. dec. 14. 20:09
 4/12 anonim ***** válasza:
Valamint táplálkozz egészségesen, és egyél sok zöldséget és répát. A benne lévő karotinoidok is segítik a szemet...
2015. dec. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 szamo77db ***** válasza:
#2 Én dolgoztam szemészeten, igenis alaposan megnézik a szemet. Alap, hogy le kell olvasni a táblát, amin számok és betűk vannak. Megmérik a szemnyomást, a sötétszobában különböző vizsgálatokat végeznek, pl. a szemfenéki erek vizsgálatát. Ha kell, könnycsatorna öblítést is csinálnak. Ha kell, írnak fel szemüveget. De csak akkor, ha nem gyulladt a szem. Ha gyulladt, nem írnak szemüveget rá, csak ha teljesen meggyógyul. Bár azt nem írja a kérdező, hogy gyulladtnak érezné.
2015. dec. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

az rendben van, hogy írnak föl szemüveget. de nem csinálnak semmit annak érdekében, hogy az ember jobban lásson. azt sem mondják el, amit én ide leírtam korábban.

nekem volt olyan is, hogy kényelmességből háromnegyed dioptriával erősebb szemüveget írtak föl.

van elég tapasztalatom szemészeten, segíteni eddig nem segítettek, max felírták a szemüveget. így értettem, hogy nem mondják meg, hogyan tovább.

2015. dec. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ez 99%-ban genetika, azt hogy mekkorára nő a szemed nem tudod befolyásolni se jó se rossz irányba! Aki mást mond hazudik. Ha túl nagyra nő a szemed - szemüveg kell, ha kicsire akkor +os kell majd előbb utóbb.


szóval ne aggódj, max. nézzd meg szüleidnek milyen szemüvege van :)

2015. dec. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ez azért nem genetika, mert pl. a mai hatvanasok fiatal és gyerekkorában szinte senki sem volt szemüveges, most pedig az ismerőseim/munkatársaim minimum fele rosszul lát (én is lencsét viselek, és sokan nem tudják, h rosszul látok). egyre több a szemüveges, ez nem is kérdés. szerintem az iskolai neonvilágítás tesz be első körben, aztán persze a képernyők.

nekem mínuszos a szemem, rokonságban közel s távol senkinek sem mínuszos a szeme. szóval még ebből is látszik, hogy nem genetika.

2015. dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

pár cikk a témában:


[link]


[link]

2015. dec. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Van genetikai része, ami sokkal lényegesebb, pontosabban erősebben befolyásolja, ez felelős a magas dioptriákért is.

És van a gyakori közelre fókuszálás, ez felelős a kb további -0,5..-1 dioptriáért.

Az elsővel nem lehet csinálni semmit. A másodikkal korlátozottan lehet, de ha valaki érintett genetikailag is, akkor nem sokat fogja vigasztalni, hogy -5 helyett csak -4,5. Ha persze amúgy 0 dioptriás lenne a szeme, akkor mondhatjuk, hogy 100%-ban a számítógép rontotta el.

2015. dec. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!