Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » KONTAKTLENCSÉSEK! Hova mentek...

KONTAKTLENCSÉSEK! Hova mentek vizsgálatra és milyen időközönként? Tb alapon szemészetre vagy lencseillesztésre? Esetleg optikai bolti vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Néztem az optikai boltok vizsgálati leírását, de a legtöbbnél az szerepel hogy az eredmény nem garantált, tehát nem ér fel egy orvosi vizsgálattal... (?) Akkor inkább tb alapon érdemes szemészetre menni? Mi a lencseillesztés? Az azoknak van akik még nem hordtak és ott kitalálják mi lenne a jó? Abban is benne van vizsgálat?

2015. dec. 23. 21:49
 1/6 anonim válasza:
Kontaklencsém van. Mi szemészetre járunk, de ott kezelik a lencsét is. Fél évre előre kapjuk meg a lencsét (egy párat eg hónapig lehet hordani), s mikor az utolsót bontom fel, akkor kell bejelentkeznem vizsgálatra. De tudni kell, hogy nem mindenkinek bírja a szeme a lencsét. Unokatesómnak pl. bedagadt és kivörösödött tőle a szeme, sőt, még úgy kaparta a szemét a lencse, hogy alig tudták kivenni.
2015. dec. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én először optikában voltam, ott is egy rendes szemorvos vizsgál meg, aki megállapítja a dioptriát stb. Utána egy másik szakember (nem tudom pontosan a szakmáját) segített kiválasztani a megfelelő lencsét (napi, heti, havi, éjjel-nappali, milyen márka, milyen ár stb.) és ő tanította meg, hogy hogyan kell kivenni/betenni. Illetve adtak próbalencsét is, kipróbálásra. Csak a kipróbálás után vettem teljes dobozzal. Ha nem válik be, gondolom adtak volna másikat kipróbálásra. Őszintén szólva azóta nem is voltam szemészeti vizsgálaton, csak a lencsét és a folyadékot szoktam megvenni. De azt gondolom, 1-2 évente nem árthat egy vizsgálat és persze ha valami probléma van.
2015. dec. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

optikába járok fél évente (orvos is van), szemészhez, csak ha gond van- de ez mögött egy hosszú sztori van, ha megbízol az orvosodban, akkor menj oda nyugodtan


a mostani dokimban én is megbízom (az előző pár dokival "összevesztem", mert nem volt képes egyik sem megérteni, hogy nem látok a szemöüveggel, amit fel akartak írni és egyéb problémák is voltak), de sokkal egyszerűbb az optikába menni

2015. dec. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Optikába.

Félévente kell kontrollra menni, de nekem már hosszú idő óta beválik ugyanaz a lencse és a kontrollon mindig minden rendben van, így én néhány évente egyszer megyek csak, főleg olyankor, amikor arra vagyok kiváncsi, nem változott-e a szükséges dioptria, vagy ha szakmai kérdésem van.

2016. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lencse márkák közül választhattatok? Mert nekem anno a legolcsóbbat ajánlotta, amivel persze nincs semmi problémám (Bausch Lomb Soflens 59)
2016. jan. 4. 20:18
 6/6 anonim ***** válasza:

nem volt nagy választás, kipróbáltunk 2-t és az egyiket 10 percig nem bírta a szemem


azóta használok napit is, nem árra, hanem minőségre választotta nekem az optikus, annak fényében, milyen havit használok és a panaszok függvényében

2016. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!